Інформаційний Опір: відео розстрілу українських офіцерів “Бєсом” – інсценізація

1Відео, на якому нібито зафіксовано розстріл українських офіцерів бойовиками ДНР, найімовірніше, постановочне. Про це повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень та координатор групи “Інформаційний Опір” Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.

“Вектор падіння тіл не збігається з напрямком пострілу. Судячи зі звуку пересування затвора, зводили два АК-74, по звуку – постріл холостий (тому й поодинокі). Офіцери одягнені в цивільне. В білосніжну сорочку, перебуваючи при цьому кілька днів у полоні (вона була б м’яко кажучи, не дуже чиста, і після пострілів, поки він падав, біла сорочка була б в крові). Облич не показали”, – повідомив Тимчук, посилаючись на висновки експертів.

“Обидва падають акуратно, прокочуючи і піднімаючи ноги, хоча повинні відкинутися в напрямку польоту кулі. Той, хто в білій сорочці, при падінні видно, як піднімає голову, і потім дбайливо кладе на підлогу, щоби не забити. Розстріл відбувається в невеликому приміщенні. Стрілянина в приміщенні може викликати рикошет. Цього не спостерігається. Присутні не бояться отримати поранення від рикошету кулі”, – впевнені експерти.

Тимчук додав, що розкадровка відео результату не дає, оскільки це не монтаж, а, найімовірніше, постановочна зйомка розстрілу.