Інфляція в Україні наближається до 30% – Нацбанк

НБУІнфляція в Україні наближається до 30%. Про це заявив директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України Сергій Ніколайчук, повідомляє у Facebook прес-служба НБУ.

“Я б не пов’язував безпосередньо монетарну політику НБУ з девальвацією обмінного курсу, яка відбулася минулого року і продовжується цього року, оскільки насправді поточна ситуація на валютному ринку є результатом нагромаджених дисбалансів у багатьох сферах, у різних макроекономічних сферах за попередні роки, а також політики жорсткої підтримки обмінного курсу Національним банком у попередні роки. І, звичайно, найбільшим був вплив збройного конфлікту і кризи довіри в Україні. Але в той же час, ми, як Національний банк України, робимо значні кроки щодо нарощування інституційної спроможності Національного банку України у сфері монетарної політики. І нашою стратегічною метою у цій царині є впровадження або перехід на режим інфляційного таргетування. Це режим, який дозволить нам, дозволить населенню України мати низьку і стабільну інфляцію у довгостроковій перспективі, у середньостроковій перспективі, і принесе багато переваг. Безперечно, буде дуже складно і майже неможливо перейти на такий режим цього року, тому що неможливо це зробити за теперішнього рівня інфляції, який наближається до 30%”, – сказав Сергій Ніколайчук.

Читайте також. Під НБУ вимагали відставки Гонтарєвої (Відео)

При цьому він запевняє, що НБУ провадитиме жорстку політику, аби стримати інфляцію.

"Ми впевнені, що цього року ми виконаємо всі встановлені цільові показники, і наша грошово-кредитна політика буде досить жорсткою, щоб повернути економіку до макроекономічної стабільності", - запевняє директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу Національного банку України.