Інфляція перевищила прогноз: в НБУ пояснили причини нових рішень (Відео)

Попри те, що інфляція в травня в Україні майже вдвічі перевищила річний прогноз, облікову ставку Національний банк України вирішив не змінювати.

Про таке рішення правління регулятора повідомив сайт НБУ.

Як ідеться в повідомленні, в травні інфляція в Україні склала 9,5% при прогнозованому річному показнику у 5%. Причиною цього в НБУ назвали різке подорожчання газу і соняшникової олії в Україні та інші фактори. Водночас облікову ставку у 7,5% Нацбанк вирішив не змінювати.

"Хоча зараз інфляція перевищує прогноз Національного банку, реагувати ще зарано", - заявив глава НБУ Кирило Шевченко.

Він пояснив, що для приборкання інфляції в Україні Нацбанк вирішив згорнути ряд фінансових інструментів, запроваджених на час епідемії коронавірусу: при теперішньому зниженні захворюваності ці інструменти стають мало ефективними.

"Ми вирішили розпочати поступове згортання антикризових монетарних інструментів, зокрема довгострокового рефінансування та процентного свопу. Ці інструменти підтримали банківську систему та економіку України під час кризи, але за відновлення економічної активності вони втрачають свою актуальність. Згортання цих інструментів сприятиме підвищенню спроможності Національного банку України впливати на інфляційні процеси", - йдеться у виступі голови НБУ Кирила Шевченка.

В НБУ повідомили, що наступного разу розглядатимуть питання щодо облікової ставки за підсумками показників липня.

"Національний банк готовий надалі підвищувати облікову ставку, якщо суттєвіше посилення фундаментального інфляційного тиску та погіршення очікувань становитиме загрозу для досягнення інфляційної цілі 5% у 2022 році", - заявив Шевченко.

Більше подробиць - у повній версії брифінгу НБУ про рішення Правління Національного банку України.