Імпічмент Трампа: експерти назвали нюанс, який може зіграти як на користь Трампу, так і проти нього (Відео)

Все буде залежати від того, як сенатори трактуватимуть слова тоді ще президента США Дональда Трампа, сказані ним на мітингу за кілька годин до штурму Капітолію 6 січня.

Як повідомляють Факти ICTV, у Сенаті США стартував процес розгляду питання про другий імпічмент Трампа.

Розгляд відбуватиметься подібно до слухань у суді. В ролі прокурорів з обвинуваченням Трампа у підбурюванні до захоплення Капітолію виступають демократи. Як доказ провини тоді ще Президента Трампа вони мають намір використати численні відео захоплення Капітолію прихильниками Трампа і його промови із закликом “боротися до кінця”.

Адвокати ж Трампа його захист будуватимуть на тому, що Дональд Трамп впродовж кількох місяців виступав із подібними промовами і ніяких протиправних дій його прихильники після цих промов не робили. Республіканці наполягатимуть, що про "боротьбу до останнього" Трамп говорив у переносному значенні, а не в прямому.

"Найсильніший аргумент проти нього - це його слова, але також це його найсильніший захист", - каже юрист з питань національної безпеки Бредлі Мосс.

Читайте також: Вперше в історії США президенту оголосили другий імпічмент. Трамп це ігнорує (Відео)

Для оголошення імпічменту Трампу у Сенаті потрібно, щоб 2/3 сенаторів проголосували "за". Голосів демократів для цього не вистачить - "за" мають проголосувати щонайменше 17 республіканців. Чи знайдеться серед однопартійців Трампа стільки охочих висловити недовіру своєму лідеру, поки невідомо.

Читайте також: Трамп відмовився дати свідчення в Сенаті у справі свого імпічменту 

Нагадаємо, що Палата представників Конгресу США вже оголосила Дональду Трампу другий за йог опрезидентську каденцію імпічмент. Щоб процедура була завершеною і Трамп більше не зміг претендувати на посаду глави Білого дому, таке ж рішення має прийняти й Сенат США.

Більше подробиць  - у відео Фактів ICTV