Ліквідація 490 районів України і не тільки: що пропонує змінити в Конституції Президент Зеленський (Відео)

ф1Замість районів мають бути створені округи, а очолювати область буде не голова облдержадміністрації, а префект.

Зокрема, такі норми містить законопроєкт №2598, внесений Президентом України на розгляд Верховної ради 13 грудня 2019 року.

Цей законопроєкт вносить у Конституцію України зміни щодо адміністративно-територіального устрою нашої країни. Законопроєкт покликаний ліквідувати ще радянський підхід до адміністративно-територіального поділу та запровадити зміни, що відповідали б результатам процесу децентралізації в Україні. Так, законопроєкт передбачає ліквідацію всіх 490 районів, на які були поділені області України, і створення замість них округів.

Тим часом експерти, повідомляють Факти Тижня ICTV, побачили в законопроєкті нові проблеми. Зокрема, в законах, в тому числі про особливий статус Донбасу, окуповані Росією території Донбасу названі окремими районами Донецької та Луганської областей, відтак може виникнути правова колізія, що потребуватиме нових змін законодавства.

Читайте також: Замість голови ОДА — префект: з’явився текст законопроєкту Зеленського про зміни до Конституції України

Також експерти звертають увагу на те, що префекта, який замість голови ОДА тепер представлятиме вертикаль президентської влади на місцях,  законопроєкт наділяє широкими повноваженнями, в тому числі правом зупиняти дію рішень облрад. Такі широкі повноваження префекта, застерігають політологи, можуть призводити до нових проблем на місцях і не тільки.

Загроз сепаратизму чи федералізації в запропонованих Президентом змінах до Конституції України експерти не бачать, та зазначають, що законопроєкт потребуватиме значних уточнень в ході розгляду у Верховній раді. А буде цей розгляд ще не так скоро – до кінця 2019 року ВР не направила президентський законопроєкт на розгляд Конституційного суду, зробить це, очевидно, вже в 2020 році. А доки не буде рішення КС, розглядати в пленарному режимі цей законопроєкт Рада не зможе.

Тому 2020 рік голови ОДА і РДА України зустрінуть ще на своїх посадах.

Більше про те, що пропонує змінити в Конституції Президент України і які наслідки це може мати, – у сюжеті Факти Тижня ICTV із 1 хв 30 сек.