Ікони, написані унікальним способом, збагатять храми Тернопільщини (Фото)

10 копій Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці освятив єпископ-помічник Теодор (Мартинюк) під час святкового Богослужіння в часі Загальнонаціональної прощі до Марійського духовного центру.

Меценатом виготовлення копій став Іван Чайківський.

“Маю приємність та дякую за Божу ласку долучитися до поширення між українцями духовних символів Церкви та нації”, – написав Іван Чайківський на своїй сторінці у “Фейсбук”.

MIN_7745

За його словами, компанія “Агропродсервіс”, яку очолює пан Чайківський, прийняла рішення подарувати копії цієї ікони восьми деканальним храмам, де агропідприємство обробляє землі. Одну з ікон подарували присутньому на прощі префекту Конгрегації Східних Церков кардиналу Леонардо Сандрі.

Копії виконані за старою, перевіреною століттями іконописною технікою.

“Вони цікаві тим, що написані згідно іконописної традиції, яка незмінна, можна сказати, вже віки. Ніхто чогось нового і кращого не придумав. Це є сушена липова дошка та шпуга. Виконана у стилі левкас, тобто крейда з жовтком яєчним і зверху акрилова фарба і сусальна позолота”, – розповідає духівник компанії “Агропродсервіс” отець Василь Баглей.

“Так як ті господарі, що йдуть з дому на роботу, а потім щасливі повертаються додому, так ми повертаємо сюди на прощу. Тут ти себе почуваєш заряджений. Така проща об’єднує людей, об’єднує українців і це дуже важливо робити”, – підкреслив Іван Чайківський.

MIN_7796

Копії ікони виготовленні з нагоди 150-ї річниці коронації Зарваницької чудотворної ікони Пресвятої Богородиці.

MIN_8055