Їхати чи ні: у МЗС назвали відкриті для українців країни, але закликали утриматися від поїздок

фотоколаж: Суспільне

Через карантин ситуація із виїздом за кордон доволі непередбачувана, як свідчать події останніх днів. Тож українцям радять утриматися від поїздок у низку країн.

Свідченням цьому є недавній випадок із нашими співгромадянами, котрі полетіли до Греції. 4 липня 17 із них, у тому числі – двох дітей, затримали в аеропорту Афін.

Тож у міністерстві закордонних справ нагадують, що хоча 10 країн дозволили громадянам України в’їзд на свої території, проте очільники міністерства рекомендують українцям не виїжджати за кордон без необхідності.

Як йдеться у відповіді МЗС на запит Суспільного, громадяни України можуть в’їжджати до Албанії, Великої Британії, Словенії, США, Сербії, Туреччини, Єгипту, Чорногорії, Хорватії та Мексики.

У відомстві нагадали, що кожна країна періодично передивляється дозвіл на поїздки, зокрема, на основі постійного моніторингу рівня захворюваності на COVID-19 в Україні, умов взаємності тощо. Також кожна держава запроваджує свої умови при в’їзді іноземців.

Українці можуть ознайомитися з правилами на інтерактивній мапі або онлайн сервісі від ЄС.

Водночас у МЗС закликали українців утриматися від поїздок за кордон без нагальної необхідності, а при ухваленні рішення орієнтуватися на актуальні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я щодопоширення COVID-19 у світі.