Військові Ірану пояснили, як саме помилково збили лайнер МАУ

Командувач ВПС КВІР генерал Амір-Алі Хаджизаде
Командувач ВПС КВІР генерал Амір-Алі Хаджизаде

Оператор сил протиповітряної оборони Ірану мав 5 секунд на прийняття рішення і без повідомлення командування сам вирішив натиснути кнопку “пуск”.

Про це заявив командувач аерокосмічних сил Корпус вартових ісламської революції (КВІР), повідомляє ЄП з посиланням на заяву, Яку опублікувало іранське держінформагентство IRNA.

Як ідеться заяві командувача, КВІР бере на себе відповідальність за фатальне  і помилкове рішення військового.

“Я особисто приймаю на себе повну відповідальність за ненавмисне збиття українського літака”, – заявив Командувач ВПС КВІР генерал Амір-Алі Хаджизаде.

За словами генерала, більше тижня всі системи ППО в країні знаходилися в стані повної бойової готовності через загострення відносин з США.

“В ніч інциденту рівень готовності піднявся до рівня стану війни”, – сказав він.

Бригадний генерал пояснив, що система протиповітряної оборони Ірану прийняла пасажирський літак за крилату ракету.

“Коли літак вилетів з аеропорту, система бачить, що за інформацією, наданою оператору, ситуація є бойовою, і була запущена крилата ракета”, – сказав генерал.

“Оператор в цих обставинах мав зателефонувати і підтвердити запуск, але його система зв’язку, очевидно, не працювала, або спрацювала система перешкод, або мережа була перевантажена. В будь-якому випадку в цих умовах у нього була можливість прийняти рішення протягом п’яти секунд, і він не зміг цього зробити. На жаль, він прийняв неправильне рішення, ракета була випущена і літак був збитий”, – сказав командувач ВПС КВІР генерал Амір-Алі Хаджизаде.

Він визнав, що інформацію про збитий літак отримав в середу вранці. Генерал завевив, що Іран не збирався приховувати обставин катастрофи, а до сьогодні не розкривав їх лише для того, щоб зібрати всі необхідні дані.

“Коли мені стало відомо про те, що трапилося, мені хотілося померти, щоб не бути свідком такої події”, – сказав Хаджизаде.

Читайте також: The New York Times опублікувала кадри, як ракета влучає в український «Боїнг» під Тегераном (Відео, Фото)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» рейсу  PS 752 Тегеран-Київ у ніч на 8 січня розбився після вильоту зі столиці Ірану.

Читайте також: Іран офіційно визнав, що збив український пасажирський лайнер PS 752

Влада Ірану спершу категорично відкидала звинувачення у причтності до смертельного інциденту.

Сьогодні вранці Іран офіціно визнав – український “Боїнг” збила протиповітряна оборони Ірану.

Читайте також: Боїнг МАУ після катастрофи: чорний від сажі фюзеляж весь у пробоїнах (Фото)