Військова прокуратура назвала статтю ККУ, за якою почала розслідування вибухів на складах ЗСУ під Ічнею

Фото - ДСНСУ України
Фото – ДСНСУ України

Кримінальне провадження через вибухи на складах боєприпасів на Чернігівщині Військова прокуратура наразі кваліфікує як недбальство військових. Саме за такою статтею Кримінального кодексу України прокуратура почала кримінальне розслідування.

Про це повідомила Військова прокуратура Центрального регіону України.

"Наразі за фактами вибухів військовою прокуратурою Центрального регіону України розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.425 Кримінального кодексу України.

На місці події працює група військових прокурорів на чолі з військовим прокурором Центрального регіону.

Досудове розслідування доручено слідчому відділу Управління СБ України в Чернігівській області. Процесуальне керівництво здійснює військова прокуратура Чернігівського гарнізону Центрального регіону України", - йдеться в повідомленні.

Якщо в ході слідства недбальство буде підтверджено, то винний може сісти за ґрати на кілька років - стаття ККУ передбачає позбавлення волі на термін до 7-ми років.

"Частина 3 статті 425 КК України (недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану), - карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років", - уточнила прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

Читайте також: Суцільна канонада: в Україні горить і вибухає склад боєприпасів (Відео)

Вибухи внаслідок пожежі на складах боєприпасів біля селища Дружба Ічнянського району, як повідомляла ІА «7 Днів-Україна», почались сьогодні близько 3:30 ночі.

Наразі із зони ураження в 16 км, під яку підпадає 30 тисяч мешканців 20-ти населених пунтків, евакуюють людей. Вивезли з небезпечної зони уже третину людей.