Валерій Чалий пояснив необхідність публікації проекту угоди, який Україна обговорює з РФ: “Буде пастка” (Відео)

Валерій Чалий. Фото з відкритих джерел

Проект договору гарантій безпеки, який Україна зараз обговорює з Росією у Стамбулі, має бути оприлюднений.

Про це посол України в США у 2015-2019 роках Валерій Чалий заявив в ефірі телеканалу “Прямий“.

Український дипломат переконаний, що договір в такому вигляді, як про нього заявляють члени переговорної групи від України, виконати буде неможливо. Тим більше, що вже зараз заяви України і Росії про предмет договору дуже різняться.

“Буде пастка. В такому вигляді, як ми почули, виконати це буде неможливо. А це означає, що потім супротивник скаже, що ви не виконуєте, перегрупується, підготується до атаки і піде далі продовжувати війну. Найбільша проблема, що це неможливо виконати… Є дуже багато питань, не будемо вдаватись в подробиці. Потрібно мати цей проект оприлюдненим. Я вважаю, що в цих умовах іншого не дано. Тому що в Росії його розтлумачили вже по-своєму. Дуже багато спірних моментів у цих заявах. Але я не хочу коментувати як спеціаліст і експерт без того, щоб бачити суть проекту договору”, – сказав Валерій Чалий.  

Читайте також: Україна назвала умови гарантій своєї безпеки після війни: повні версії заяв за результатом переговорів у Стамбулі (Відео) 

Український дипломат вважає, що на початковій стадії переговорів робити заяви про суть договору було зарано. Тепер же документ має стати публічним.

"Треба вимагати оприлюднення цього тексту не тільки для українського парламенту, а й для суспільства", - переконаний Валерій Чалий.

Читайте також: Глава делегації України на переговорах з РФ розповів про вибір, перед яким постала Росія (Відео)