Росія у Радбезі ООН свій ракетний удар по Кременчуку хотіла виправдати брехнею в дусі кремлівської пропаганди (Відео)

Росія 27 червня вдарила у Кременчуці нібито по складах із західним озброєнням, від вибуху якого начебто й загорівся розташований поруч торговий центр.

Так у дусі брехливої кремлівської пропаганди причину ракетного удару по торговому центру Кременчука пояснив на засіданні Радбезу ООН 28 червня представник РФ, повідомляють Факти ICTV.

“Насправді жодного удару не було. Збройні сили Росії завдали удар по ангарах з озброєнням і боєприпасами, що надійшли від Заходу, біля Кременчуцького заводу машин. Вони були розташовані на території складів для відправлення українським військовим на Донбасі”, – оголосив представник РФ.

Термінове засідання Ради безпеки ООН було скликане на вимогу України через ракетний удар РФ по торговому центру і загибель у ньому понад 20-ти цивільних людей. Всі заяви Росії про начебто склади зі зброєю в центрі Кременчука Україна спростовує.

Президент України Володимир Зеленський закликав Радбез ООН за такі обстріли і вбивства цивільних в Україні визнати Росію державою-терористом.

"Потрібно діяти негайно і зробити все, щоб Росія припинила вбивати дітей, дорослих людей – усіх. Треба притягти її до відповідальності за тероризм, інакше вона може перенести терористичну активність і на територію інших держав", - заявив у відеозверненні до Радбезу ООН Президент України.

Читайте також: Спалах і уламки з неба: як вибухова хвиля ракетного удару РФ накривала мешканців Кременчука (Відео)

За підсумками засідання група шести держав, в тому числі США і Великобританія, прийняла спільну заяву з підтримкою України.

Читайте також: Британська розвідка назвала фактори, через які РФ буде збільшувати число загиблих цивільних в Україні

Більше подробиць - у відео Фактів ICTV