Євросоюз запровадив нові санкції проти Януковича і його сина

Віктор Янукович

Рада ЄС 4 серпня ухвалила рішення запровадити нові обмежувальні заходи щодо експрезидента України Віктора Януковича та його сина Олександра у зв’язку з війною РФ проти України.

Про це з посиланням на офіційну вебсторінку Ради Європейського союзу повідомляє “Укрінформ“.

Зазначається, що "проросійського експрезидента України" та його сина додано до "переліку осіб, організацій та органів", щодо яких застосовуються санкції за "підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, стабільності й безпеки держави". Крім того, Олександр Янукович взаємодіяв із "сепаратистськими групами в Донбаському регіоні України", ідеться в повідомленні.

У Раді ЄС наголошують, що ЄС і надалі надаватиме економічну, військову, соціальну, та фінансову та гуманітарну підтримку Україні.

Окремо відзначено, що Євросоюз рішуче засуджує невибіркові напади Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру й закликає Москву дотримуватися міжнародного гуманітарного права у поводженні з військовополоненими, а також повернути в Україну депортованих дітей.

"Росія, Білорусь і всі ті, хто несе відповідальність за воєнні та інші серйозні злочини, будуть притягнуті до відповідальності", - ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, в ніч на 22 лютого 2014 року Янукович під час Революції Гідності втік із Києва і припинив виходити на зв'язок. 22 лютого 2014 року Верховна рада ухвалила постанову про самоусунення Януковича від виконання президентських обов'язків і призначила позачергові вибори глави держави. У січні 2019 року Оболонський районний суд Києва засудив Януковича до 13 років позбавлення волі за державну зраду та пособництво у веденні Росією агресивної війни проти України.