Євросоюз продовжив санкції проти Росії за військову агресію щодо України

Економічні і секторальні санкції проти РФ Євроюз продовжив на пів року.

Рішення Європейської Ради продовжити термін дії економічних та секторальних санкцій щодо РФ на наступні 6 місяців привітало Міністерство закордонних справ України, йдеться у повідомленні МЗС.

“Розглядаємо це рішення як черговий потужний сигнал підтримки ЄС зусиль українського керівництва у рамках “нормандського формату” та Тристоронньої контактної групи з метою відновлення територіальної цілісності й суверенітету України”, – заявили в МЗС України.

У зовнішньополітичному відомстві наголосили, що в умовах очевидної відсутності намірів російської сторони йти шляхом повного виконання усіх Мінських домовленостей консолідований політичний тиск на Росію з боку ЄС у вигляді обмежувальних заходів (санкцій) є принципово важливим.

У разі продовження російської агресії проти України санкції мають бути посилені, зазначили в МЗС.

Довідково: Економічні та секторальні санкції щодо Російської Федерації були вперше запроваджені Європейським Союзом у 2014 році на підставі Рішення Ради ЄС 2014/512/CFSP (від 31 липня 2014 року) й застосовуються стосовно окремих галузей економіки Російської Федерації, зокрема: фінансова сфера – обмеження операцій та контрактів з низкою банків; експорт до Росії військової техніки, технологій та товарів подвійного призначення; обмеження ЄС на експорт обладнання та технологій в РФ в енергетичній сфері стосуються продукції та технологій, призначених для розвідки глибоководних природних ресурсів та видобутку нафти, розвідки арктичних запасів нафти і проєктів видобутку сланцевої нафти.

Санкції передбачають такі основні заборони:

– обмеження доступу до первинних і вторинних ринків капіталу ЄС для провідних російських компаній з мажоритарною часткою державної власності в уставному капіталі та їхніх дочірніх компаній з контрольним пакетом акцій, створених поза межами ЄС.

– накладення експортної та імпортної заборони на торгівлю зброєю.

– запровадження заборони на експорт товарів подвійного призначення для використання у воєнних цілях або для кінцевих споживачів товарів воєнного призначення у РФ.

– обмеження доступу РФ до окремих чутливих технологій та послуг, що можуть використовуватися для розвідки нафти.