“Європейська солідарність” випередила “Слугу народу”, рейтинги Порошенка і Зеленського майже рівні – КМІС (Графіка)

Якби вибори в Україні відбувались найближчої неділі, то на парламентських найбільше голосів виборців здобула б партія “Європейська солідарність”. На президентських виборах зараз кандидати Петро Порошенко і Володимир Зеленський отримали б майже однакову кількість голосів виборців.

Про такі результати соціологічного опитування, проведеного 21-22 січня, повідомив Київський міжнародний інститут соціології.

Його результати свідчать: найвищу прихильність виборців серед політичних партій України зараз має “Європейська солідарність”, за неї зараз на парламентських виборах готові віддати свої голоси майже 19% виборців, які визначились. На другій позиції з результатом 13,7% – партія “Слуга народу”.

Серед кандидатів у президенти України найвищу підтримку виборців - 23,5% з тих, хто визначився, має Володимир Зеленський. На другій позиції з різницею, що входить у соціологічну помилку, - Петро Порошенко. За нього готові віддати зараз свої голоси 20,9% учасників опитування, які визначились.

При цьому 62,5% учасників соціологічного опитування КМІС висловились проти того, щоб Володимир Зеленський балотувався на другий президентський термін.

Дослідження проведено 20-21 січня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1205 респондентів у віці від 18 років, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим та тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей).  

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 3,2% для показників, близьких до 50%, 2,7% для показників, близьких до 25%, 2,1% – для показників, близьких до 12%, 1,4% – для показників, близьких до 5%.