Європарламент скасував депутатську недоторканність трьох ініціаторів незалежності Каталонії

Європейський парламент позбавив колишнього очільника Каталонії Карлеса Пучдемона та двох його соратників депутатської недоторканності, відкривши шлях до їх екстрадиції в Іспанію.

Про це повідомляє AP, передає “Укрінформ“.

За позбавлення Пучдемона депутатського імунітету проголосували 400 депутатів, проти – 248, 45 утрималися.

Як зазначається, уряд Іспанії одразу привітав таке рішення законодавчого органу ЄС як перемогу верховенства права.

Аналогічне рішення було прийнято щодо соратників Пучдемона - колишнього міністра охорони здоров’я Каталонії Тоні Коміна та ексміністра освіти регіону Клари Понсаті.

"Ми втратили імунітет, але Європарламент втратив більше - і як наслідок, європейська демократія теж", - заявив Пучдемон.

Читайте також: Республіка Каталонія: декларація про незалежність підписана, але попереду переговори з Мадридом (Відео)

Як повідомлялося, Верховний суд Іспанії 10 січня офіційно звернувся до Європарламенту з проханням скасувати депутатську недоторканність колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона та його соратника Тоні Коміна.

Читайте також: Історичний момент: як підписували декларацію про незалежність Каталонії (Відео)

Раніше, суд у Бельгії призупинив дію міжнародного ордера на арешт та екстрадицію до Іспанії Пучдемона й Коміна. Обидва політики, щоб уникнути арешту, втекли до Бельгії восени 2017 року після спроби проголосити незалежність Каталонії.

Читайте також: Бельгійський суд випустив на волю екс-президента Каталонії і його соратників. Поки що

У травні 2019 року Пучдемон та Комін були обрані депутатами Європарламенту, однак так і не змогли приступити до виконання обов'язків через перешкоджання з боку Іспанії. У грудні Суд ЄС постановив, що обидва політики мають право на недоторканність як обрані депутати ЄП.

Читайте також: З однією валізою в аеропорту – попри загрозу арешту іспанської влади Пучдемон вилетів з Брюсселя (Відео)

Референдум про незалежність Каталонії від Іспанії відбувся 1 жовтня 2017 року, коли регіональним урядом керував Карлес Пучдемон. Мадрид визнав проведення цього референдуму та його результати неконституційними. У жовтні 2019 року Верховний суд Іспанії засудив до тривалого тюремного ув'язнення дев'ятьох політиків та громадських діячів за спробу відокремити Каталонію. Суд визнав їх винними в організації незаконного референдуму про суверенітет регіону. Це рішення викликало масштабні акції протесту в Каталонії.

Читайте також: