Європарламент назвав лауреата премії імені Андрія Сахарова

Торік премію імені Андрія Сахарова у Європарламенті отримав український режисер-колишній політв’язень Кремля Олег Сенцов.

У 2020 році премію імені Андрія Сахарова за права людини та свободу думки Європейський парламент присудив опозиції Білорусі.

Про таке рішення, оголошене сьогодні президентом Європарламенту  Давідом Сассолі, повідомляє “Європейська правда.

“Для мене велика честь оголосити, що президія Європарламенту вирішила вручити премію Сахарова за свободу думки демократичній опозиції Білорусі, яка представлена Координаційною радою і ініціативою “хоробрих жінок” – Світланою Тихановською, Світланою Алексієвич, Марією Колесниковою, Ольгою Ковальковою і Веронікою Цепкало, а також політичними і громадськими діячами Сергієм Тихановським, Олесем Біляцьким, Сергієм Дилевським, Степаном Путилою та Миколою Статкевичем”, – заявив Сассолі.

Церемонія нагородження відбудеться у Страсбурзі 16 грудня.

Довідково: Премія імені Андрія Сахарова за свободу думки є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 галузях, зокрема в галузі захисту прав людини і її основних свобод.

У листопаді 2019 року, нагадаємо, премію імені Сахарова після звільнення з-застінок Кремля отримав українець Олег Сенцов.

Олег Сенцов 26 листопада 2019 року отримав премію Сахарова в Європарламенті