“Євробаченя-2023” буде точно не в Україні: організатори офіційно пояснили причину

Рішення не проводити “Євробачення-2023” в Україні Європейська мовна спілка пояснила неможливістю гарантувати безпеку 40-ка тисячам людей, які прибувають на конкурс.

Про це йдеться у відповідній заяві, яку Європейська спілка телебачення і радіомовлення (EBU) оприлюднили на своєму офіційному сайті.

“Це рішення було продиктоване відповідальністю EBU за забезпечення умов, які гарантують безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого має розпочатися негайно в країні, що приймає конкурс”, – сказано в заяві.

Як ідеться в повідомленні, організатори консультувались з незалежними експертами щодо безпеки проведення Євробачення в Україні. А можливість перенести конкурс в іншу країну правила проведення "Євробачення" передбачають у разі форс-мажорних обставин, серед яких - війна.

Питання щодо країни, де в наступному році замість України проведуть "Євробачення-2023" поки відкрите.

Читайте також: “Євробачення-2023” буде не в Україні – офіційне рішення

Нагадаємо, вперше про намір провести конкурс наступного року не в Україні в EBU заявили 17 червня. Міністр культури України заявив, що Україна буде оскаржувати це. Тепер Європейська спілка телебачення і радіомовлення вдруге офіційно заявила про неможливість проведення міжнародного конкурсу в травні 2023 року в Україні.

Читайте також: Україна здобула тріумфальну перемогу у “Євробаченні-2022” (Таблиці, Відео) 

Підкреслимо: за правилами Євробачення, країна, яка перемогла в пісенному конкурсі, наступного року проводить його в своїй країні. У 2022 році у конкурсі перемогли представники України.