ЄСПЛ оприлюднив рішення на скаргу Росії на Україну щодо постачання води в Крим

Європейський суд із прав людини – ЄСПЛ оприлюднив на своєму сайті в п’ятницю, 23 липня рішення, що стосувалося скарги Росії на Україну щодо постачання води в Крим і щодо української мови в Україні. ЄСПЛ відхилив скаргу Росії.

22 липня російський уряд подав до ЄСПЛ міждержавну скаргу на Україну. Москва хотіла домогтися, щоб Київ припинив водну блокаду окупованого нею Криму й почав постачати воду на пів острів, щоб припинив “обмеження прав російськомовних”. Росіяни скаржилися на те, що Україна нібито порушує низки статей Європейської конвенції з прав людини, зокрема, що стосуються свободи, безпеки, свободи висловлювання поглядів.

Європейський суд заявив, що забезпечувальні заходи, на яких наполягала РФ, застосовуються у виняткових випадках.

Росія фактично не послідовна в своїх діях і рішеннях. Адже у 2015 році Росія через Конституційний суд визнала рішення ЄСПЛ необов'язковими для виконання.

Традиційно більшість скарг до ЄСПЛ подають окремі особи, групи людей та компанії, але робити це також можуть держави..

Значна частина з них були подані проти Росії - чотири скарги від Грузії та дев'ять від України, повідомляє ВВС. Вони стосуються можливих злочинів Росії у Криму та на Донбасі

Восени цього року ЄСПЛ має розпочати розгляд справи "Україна та Нідерланди проти Російської Федерації", яка стосується агресії РФ на Донбасі.

На початку року ЄСПЛ також визнав свою юрисдикцію у справі "Україна проти Росії (стосовно Криму)", в якій Київ оскаржує порушення прав людини в Криму.