ЄС увів в дію санкції щодо росіян через отруєння Навального

Європейський союз запровадив санкції щодо шістьох громадян Росії та однієї установи у зв’язку з отруєнням за допомогою хімічної зброї опозиціонера Олексія Навального.

Відповідне рішення Євросоюзу опубліковане сьогодні на сайті Європейської ради.

“Рада ЄС сьогодні запровадила обмежувальні заходи проти шістьох осіб та однієї установи, причетних до спроби вбивства Олексія Навального, який був отруєний токсичним нервово-паралітичним агентом групи “Новачок” 20 серпня 2020 року в Росії. Це рішення прийняте після політичної згоди, досягнутої під час Ради міністрів ЄС із закордонних справ 12 жовтня 2020 року”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Навальний назвав винного в своєму отруєнні (Відео)

До санкційного списку включені директор ФСБ Александр Бортніков, перший заступник голови адміністрації президента РФ Сергєй Кирієнко, начальник управління президента РФ з внутрішньої політики Андрєй Ярин, заступники міністра оборони РФ Алексєй Криворучко і Павел Попов, а також уповноважений представник президента Росії в Сибірському федеральному окрузі Сергєй Меняйло. Також у санкційному Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технологій, який, як вважають на Заході, розробляє “Новачок”, що ним отруїли Навального. 

Накладені Євросоюзом обмежувальні заходи включають заборону на подорожі до ЄС та заморожування рахунків осіб та установ. Крім того, громадянам і установам Євросоюзу заборонено надавати будь-які фінансові ресурси фігурантам цього санкційного списку.