ЄС та США запровадили санкції проти Росії через Навального: хто у списку

США та ЄС запровадили санкції щодо російських топчиновників, яких підозрюють у причетності до переслідувань російського опозиціонера Олексія Навального.

У переліку осіб, оприлюдненому в офіційному журналі ЄС, імена чотирьох посадовців, повідомляє ВВС.

Під санкції ЄС потрапили:

  • Голова Слідчого комітету Росії (СКР) Олександр Бастрикін
  • Генпрокурор Ігор Краснов
  • Глава Росгвардіі Віктор Золотов
  • Директор Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) Олександр Калашников

У ЄС пояснюють, що саме Калашников "несе відповідальність за серйозні порушення прав людини в Росії".

Саме за його наказом Навального арештували в аеропорту, коли він повернувся в Росію після лікування від отруєння "Новічком". Та за ініціативою ФСВП умовний термін Навального у справі про шахрайство замінили на реальний термін позбавлення волі.

Бастрикін та Краснов, на думку ЄС, відповідальні за "систематичні репресивні кампанії проти російської опозиції".

А Золотов несе відповідальність за арешти, затримання та насильство під час акцій протестів.

США запровадили санкцій проти сімох високопосадовців та 14 організацій, які займаються хімічним виробництвом, заявили журналістам американські офіційні особи. Американська розвідка дійшла висновку, що минулого року за майже смертельним отруєнням нервово-паралітичною речовиною Навального в Сибіру стояв російський уряд, заявили чиновники журналістам. Це перші санкції, які адміністрація президента Джо Байдена запроваджує проти Росії.

Як повідомляє "УП" з посиланням на Федеральний реєстр США, санкції вводяться проти 27-го наукового центру РФ та 14-ти організацій, 9 з яких знаходяться в Росії, 3 - в Німеччині і 1 - у Швейцарії.

"Комітет із кінцевих користувачів міністерства торгівлі вирішив додати у список компаній Chimmed Group, Chimconnect GmbH, Chimconnect AG, Pharmkontract GmbH, ФЕМТЕК, Інтерлаб, ЛабІнвест; OOO продукти АНАЛИТ, OOO Інтертех, Pharmcontract GC, Rau Faem, Регіонснаб і Riol-Chemie за їхню діяльність з розповсюдження в підтримку російської програми зброї масового знищення", - повідомляє Федеральний реєстр США.

Будь-які операції, пов'язані з експортом у США продукції цих компаній, підпадають під режим ліцензування "з презумпцією відмови". Також особи, які мають справи з цими компаніями, ризикують, у свою чергу, потрапити під санкції США.