ЄС ще не має згоди щодо сьомого пакету санкцій проти РФ: прем’єрка Швеції у Києві запевнила у підтримці України (Відео)

Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон на спільному брифінгу з Президентом Володимиром Зеленським у Києві 4 липня. Фото – сайт Президента України

Європейський союз ще не досяг згоди ані щодо змісту сьомого пакета санкцій проти Росії, ані щодо термінів його ухвалення.

Про це заявила Прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон на спільному з Президентом Володимиром Зеленським брифінгу в Києві 4 липня.

“Швеція готова ухвалювати нові пакети санкцій проти Росії. Чи можна це зробити до літніх канікул? Мені здається, що в Європейському Союзі є різні думки з цього приводу – чи треба це робити, чи, можливо, ще зачекати. Але важливо, щоб ми повністю реалізували ці санкції, не було лазівок, щоб їх обійти. Маємо це все реалізувати спільно в межах усього ЄС”, – цитує Андерссон “Укрінформ“.

Вона зазначила, що Швеція готова до включення у сьомий санкційний пакет ембарго на закупівлю в Росії природного газу. Прем'єр-міністерка додала, що Швеція не залежить від російського газу, а "інші країни мають інші обставини".

Водночас Магдалена Андерссон наголосила на беззастережній підтримці Швецією України у боротьбі нашої країни з російською агресією.

"Російська агресія проти України має бути припинена. Росії не може бути дозволено досягати якихось цілей шляхом руйнування засад міжнародного права. Ми маємо далі підтримувати Україну, тиснути на Росію, зокрема санкціями, і наші зусилля мають тривати стільки, скільки потрібно... Я знаю, що те, що зруйнувала Росія, Україна відбудує. І ви будете в цьому не самі. Разом з рештою європейської родини ми братимемо активну участь у відбудові вашої прекрасної країни", – запевнила Прем'єр-міністр Швеції.