ЄС: рішення КСУ є підставою для призупинення безвізу з Україною і не тільки (Відео)

Через скасування Конституційним судом низки антикорупційних  законодавчих норм Україна може втартити безвізовий режим з Євросоюзом. У ЄС заявили, що це достатня причина для скасування безвізу.

Як повідомляє “Європейська правда“, про таку позицію Євросоюзу посол України при ЄС повідомив листом віцепрем’єра України.

У листі, текст якого має видання, Микола Точицький повідомляє Ользі Стефанішиній, що у Євросоюзі прийняте КСУ рішення вважають “достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму”.

У листі вказується, що незалежність, інституційна спроможність та стійкість інфраструктури, насамперед антикорупційної, є критерієм досягнення низки короткострокових та стратегічних цілей у відносинах з Європейським Союзом, серед яких:

– збереження безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС;

– співпраця з Міжнародним валютним фондом, що є передумовою отримання Україною макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,2 млрд євро, покликаних забезпечити фінансову-економічну стабілізацію в нашій країні;

– інтеграція до енергетичного ринку ЄС (йдеться про незалежність НКРЕКП);

– поширення на Україну режиму внутрішнього ринку у сфері телекомунікацій, укладення угоди про взаємне визнання електронних довірчих послуг (незалежність НКРЗІ);

– інтеграція до єдиного цифрового ринку (незалежність Національного офісу інтелектуальної власності) тощо.

“Враховуючи зазначене та з метою запобігання розвитку несприятливого сценарію, пропонували б у стислі строки створити робочу групу високого рівня із опрацювання змін до Конституції України, до якої б також увійшли представники Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, суддівського самоврядування, наукових кіл та громадянського суспільства”, – йдеться у листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.

Офіційно про намір зупинити безвіз з Україною Євросоюз ще не заявляв.

Читайте також: КСУ скасував низку антикорупційних норм – у Зеленського відреагували (Відео)

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 27 жовтня Конституційни суд України визнав неконституційними норми українського законодавства, що передбачають кримінальну відповідальність за недостовірні декларації посадовців, а також ще низку антикорупційних норм.

Читайте також: КСУ заблокував вступ на посади переможців місцевих виборів – НАЗК

У НАЗК заявили, що через це рішення КСУ змушені закрити 110 кримінальних проваджень, а також закрити доступ до реєстру електронних декларацій посадовців. Через це неможливо буде, щоб новообрані міські голови, а також голови місцевих рад без перевірким електронних майнових декларацій були призначені на посади.

Президент України заявив, що докладе максимальних зусиль, щоб Верховна рада якнайшвидше прийняла нове антикорупційне законодавство, і скликав на сьогодні термінове засідання РНБО України.

Читайте також: Наслідки рішення КСУ можуть мати світовий резонанс для України – Зеленський терміново скликає РНБО (Відео)

Більше подробиць про першу реакцію ЄС на рішення КСУ – у відео ТСН.