Єрмак вперше прокоментував “вагнергейт” і свою участь у ньому

Андрій Єрмак. Фото – “РБК-Україна”

Жодних вказівок про перенесення операції українських спецслужб з затримання членів російської ПВК “Вагнера” в липні 2020 року тодішньому главі ГУР Міноборони не давав.

Про це вперше публічно заявив глава Офісу президента України Андрій Андрій Єрмак в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”

“Я, звичайно, не давав Бурбі жодних команд”, – заявив Єрмак.

Він наголосив, що ця операція українських спецслужб не була санкціонована і Президентом України, бо її фінальна частина була надто ризикованою.

Єрмак також повідомив, що Лукашенко після затримання бойовиків ПВК "Вагнера" у Мінську розглядав можливість передати їх Україні. Однак виявилось, що не готові документи, щоб цих російських найманців українські правоохоронці могли звинуватити у злочинах на Донбасі.

"Лукашенко дійсно розглядав можливість видачі нам привезених туди з Росії людей, чого, на жаль, не сталося... Наскільки мені відомо, після розмови президента Зеленського з президентом Лукашенком відповідні органи почали готувати документи. Планувалося, що генпрокурор полетить туди з цими документами. І тут виявилося, що жодного документа, необхідного для екстрадиції злочинців, а відповідно і для їх арешту в Україні, взагалі не існує.

Навіть якщо припустити, що операція планувалася в такому шаленому вигляді, як каже пан Бурба - на підставі чого вони планували заарештувати найманців? Чому не були готові документи? У подібних ситуаціях необхідно дотримуватися процедур – зрештою, міжнародному співтовариству якось треба пояснити, на якій підставі проведений арешт. Я вже мовчу про ті ризики, яким піддавалися пасажири. А якби на борту були жінки і діти? А ви можете уявити собі можливі варіанти поведінки головорізів при екстреній посадці літака на території країни, де їм загрожує довічне ув'язнення? Прикривати військові операції цивільним населенням - немислимо, це військовий злочин. Весь цей план, весь сценарій - авантюра чистої води. Якби ми затвердили цю операцію, Україна опинилася б у міжнародній ізоляції", - сказав Андрій Єрмак.

Він заявив, що Банкова заперечувала цю спецоперацію в інтересах України.

"Ми мовчали дуже довго, не бажаючи завдати шкоди нашій розвідці... Президент і я - ми служимо Україні. І тільки інтереси країни мають для нас значення. Заради цього я готовий виглядати погано в очах людей. Нехай моє ім'я полощуть у Фейсбуці і на тв-шоу олігархічних каналів, нехай брендують "рукою Кремля" і "шпигуном" - я терплю це вже майже два роки і буду терпіти далі. Це другорядне, несуттєве. Істотне - те, що ми робимо насправді. Україна та її інтереси - ось найважливіше, найголовніше", - сказав глава Офісу Президента України Андрій Єрмак.

Читайте також: Розслідувач Bellingcat Грозєв назвав критичний момент зриву спецоперації затримання “вагнерівців” (Відео)

Нагадаємо, понад рік в Офісі Президента України категорично заперечували проведення операції з затримання "вагнерівців" взагалі. Після виходу міжнародного розслідування про цю спецоперацію Президент України в ході прес-марафону заявив, що це була "не наша спецоперація", а тодішнього керівника ГУР Міноборони України Василя Бурбу назвав "авантюристом", Бурба заявив, що подасть до суду.