Відставка Смолія: Президент має намір звільнити очільника НБУ попри застороги G7 і МВФ (Відео)

Президент України просить Раду звільнити Якова Смолія з посади глави Національного банку України.

Відповідний проєкт постанови Володимир Зеленський уже вніс у Верховну раду, повідомляє сайт українського парламенту.

Тим часом Правління Нацбанку на сайті регулятора розмістило заяву, в якій підтримало Смолія і підтвердило політичний тиск на Нацбанк. 

"Члени Правління Національного банку України поважають рішення Голови Національного банку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску", - сказано в повідомленні.

На заяву Якова Смолія про прагнення за власним бажанням піти з посади через політичний тиск на Нацбанк зреагувала "Велика сімка". Посли країн G7 закликали не підривати незалежність НБУ, бо це "фундаментальне досягнення для України".

У МВФ також висловили занепокоєння, наголосивши на досягненнях НБУ під керівництвом Якова Смолія: "Ми зауважили заяву про звільнення, подану головою Національного банку України Смолієм. Під його керівництвом в Україні будо досягнуто істотних звершень у забезпеченні цінової стабільності, що наочно продемонструвало ключову роль незалежного центрального банку у сучасній макроекономічній політиці".

Нагадаємо, заяву глави Нацбанку України Якова Смолія про подану Президенту України заяву на звільнення з цієї посади сайт НБУ опублікував 1 липня о 21 годині 45 хвилин.

Більше подробиць - у відео ТСН