Ідею Єдиного інформаційного центру підтримки АТО в Тернополі обіцяють обдумати краще (Фото, Відео)

P8180009-nПро створення Єдиного інформаційного центру підтримки АТО в Тернополі йшлося сьогодні, 18 серпня, у Тернопільському прес-клубі.

Втім, презентація швидко переросла у дискусію. Згодом активісти порадили ініціаторам нової інформаційної «фішки» займатися дещо іншим. Ті обіцяли подумати, до наступного тижня.

Читайте також. “Коли привозимо допомогу і бачимо очі хлопців, це – неймовірно”, – волонтер з Тернополя (Відео)

Що саме мав, за задумом ініціаторів, робити той Єдиний інформаційний центр, озвучив Іван Омелян – представник проекту “Я – волонтер”. Інші його колеги навіть слова не брали. Хоча у засіданні брали участь і керівник патронатної служби Тернопільської мерії, і представники молодіжної організації «Файне місто», яких активно підтримує міська рада.

Проте зовсім не такою була поведінка представників тих громадських організацій, які не перший місяць допомагають нашій армії всім, чим можуть. Через це роз мова і вийшла напруженою.

До речі, саме активісти із досвідом порадили створення Єдиного інформаційного центру підтримки АТО в Тернополі перепрофілювати свій сайт і діяльність. Скажімо, активісти могли б взяти участь в інформаційній війні – допомогти вести контрпропаганду. Наприклад, перекладати статті про Україну та її героїв, а також події на сході, на англійську та російську мови, аби із ними могли ознайомитися якомога більше читачів – як за кордоном, так і на сході та півдня України.

Читайте також. Тернополяни Тарас Герман і Сергій Дашкевич зустрічалися з Петром Порошенком (Відео)

- Скажу відразу: такого роду діяльності ми не розглядали, - мовив Іван Омелян натомість. Однак пообіцяв упродовж тижня поспілкуватися із волонтерами, які вже давно та ефективно працюють на користь армії та добровольців.

До речі, свої висновки пан Омелян пообіцяв озвучити у понеділок, 25 серпня. Тоді й вирішиться доля Єдиного інформаційного центру підтримки АТО в Тернополі.

Довідково. Єдиний інформаційний центр мав виконувати такі функції:

• Збір та оновлення інформації про учасників АТО – ведення списків, місце розташування, поранені та вбиті (такі дані, за словами знаючих фахівців, узагалі не варто озвучувати – прим.);
• Потреби – харчування, амуніція, зброя (такі дані вже давно отримують активісти, які об’єдналися в ОЗГ «Ядро» та інші волонтери – прим.);
• База даних волонтерів, організацій, ініціатив, водіїв, готових доставляти в зону АТО все необхідне (такою інформацією активісти вже володіють, більше того, відправили не один вантаж просто на передову якраз завдяки тому, що не оголошують деталі на загал, – прим.);
• Інформаційна підтримка всім ініціативам, що займаються волонтерською допомогою нашим бійцям (наразі самі волонтери потреби у цьому не бачать – прим.).