“Відбувається спроба кривавої помсти”, – три президенти України закликали світ врятувати українських оборонців “Азовсталі” (Документ)

Зліва направо на архівному фото Кучма, Порошенко і Ющенко

Леонід Кучма, Віктор Ющенко та Петро Порошенко, які свого часу були президентами України, підписали спільну заяву із закликом до світу сприяти звільненню українських оборонців Маріуполя.

Відповідну заяву трьох опублікував Петро Порошенко на своїй сторінці у Фейсбук.

У спільній заяві три Президент України звернулись до глав усіх цивілізованих країн світ з закликом допомогти Україні дипломатичним способом організувати виведення з оточення російських військ українських бійців.

"Зараз вже не йдеться про рівний чи нерівний бій. На очах усього світу відбувається спроба кривавої помсти і розправи росіян над тими, хто, хоча й перебуває в оточенні, але переміг їх силою духу і силою волі. Закликаємо кожного з вас долучитися до того, щоби врятувати життя героїчних українців", - сказано в зверненні Кучми, Ющенка і Порошенка до лідерів країн світу.

Читайте також: Україна готує спецоперацію з порятунку українських захисників “Азовсталі”

Нагадаємо, що з 1 березня Маріуполь перебуває у повному оточенні військ РФ. Українські оборонці міста у таких умовах ведуть кругову оборону, тримаючи позиції в "Азовсталі", яку війська РФ не перестають бомбардувати і намагаються взяти штурмом. На виведення українських бійців з Маріуполя Росія наразі так і не погодилась.

Читайте також: Сергій Притула: “Те, що ми бачимо по Маріуполю, може бути по багатьох ділянках фронту” (Відео) 

Україна зараз за посередництва ООН і Туреччини намагається дипломатичним шляхом забрати з "Азовсталі" хоча б важко поранених українських бійців.