З’ясувались моторошні обставини загибелі пацієнтів на ШВЛ у райлікарні Львівщини (Відео)

Про смерть двох пацієнтів із Covid-19 на ШВЛ, які померли при відсутності світла у райлікарні на Львівщині, адміністрація закладу нікого не повідомила. Як і про те, що електрогенератор для роботи ШВЛ у реанімації у цей час не вмикали.

Як повідмоляє ГУ Нацполіції у Львівській області, про загибель двох пацієнтів у Жовквівській райлікарні за таких обставин правоохоронці дізнались із соціальних мереж. Факт смерті пацієнтів 27 листопада в час відсутності світла з 17 год 50 хв до 19 год 10 хв підтвердився.

“Попередня причина смерті – дихальна недостатність”, – йдеться в повідомленні поліції.

За фактом загибелі людей правоохоронці відкрили кримінальне провадження за двома статтями ККУ: вбивство з необережності і службова недбалість.

Як повідомляє ТСН, енергетики, які проводили планові роботи в лікарні, отримали дозвіл медиків на відімкнення електропостачання.

Лікарі ж на час відсутності світла киснь у легені хворих подавали вручну. Електрогенератор, який на такий екстрений випадок стояв у гаражі лікарні, до реанімації так і не доправили. 

“Лікарі казали, що мама йде вже на поправку, вже посміхається… А тут просто задихнулась. Хочу, щоб винні були покарані, щоб таке ніде більше не повторилось в жодній лікарні”, – каже син померлої в час відсутності світла 61-річної пацієнтки райлікарні в Жовкві.

Тепер дії адміністрації лікарні і медиків перевіряють не лише правоохоронці в рамках відкритого кримінального провадження.

Глава МОЗ через трагедію у лікарні на Львівщині ініціював перевірку всіх лікарень для хворих на Covid-19 в Україні, щоб пересвідчитись, що апарати ШВЛ мають запасне електроживлення на випадок зникнення світла.

Більше подробиць – у сюжеті ТСН.