Якби всім такі пенсії, як суддям…

Повідомлення про те, що пенсіонерам доведеться відкривати рахунок у комерційних банках і з першого вересня цього року на банківську карточку отримувати пенсію, схвилював багатьох з них і викликав запитання. «Як я повинна буду їздити щомісяця за пенсією у райцентр? У нашому селі банкомата немає…», — обурюються пенсіонери.

Схоже, що їздити доведеться саме туди, де встановлені банкомати. Не обов’язково щомісяця, адже на карточці гроші можуть «лежати» стільки часу, скільки пенсіонер не зніматиме їх. Якщо до першого вересня пенсіонер не обере банк і не отримає карточку, то йому нараховуватимуть пенсію на поточний рахунок в «Ощадбанку». Рахунок відкриє Пенсійний фонд і повідомить про це пенсіонера.

Інформація ПФУ.

Напевно, дуже невеликій кількості людей похилого віку, які отримують копійчані пенсії, гроші впродовж місяця не знадобляться. А тому, очевидно, що шукатимуть вихід. Або карточки віддаватимуть односельчанам, які мають більше здоров’я, щоб ті отримали й привезли скопом пенсію чи не всьому селу. Тобто, самоорганізуються й оберуть «пенсійного» листоношу на один день. Або ж рідня чи діти отримуватимуть і доставлятимуть пенсію батькам. Так держава поволі знімає із себе по-перше, зобов’язання із доставки пенсій, а по-друге, фінансові витрати, бо їх фактично переберуть на себе самі пенсіонери, оплачуючи не лише поїздки до банкоматів, а й обслуговування банку. Додайте до цього економію на листоношах, частину з яких швидше за все звільнятимуть.

Інформація ПФУ.

Нагадаю, що щодо запроваджених змін не потрібно хвилюватися головно тим пенсіонерам, яким виповнилося 80 років, інвалідам першої групи, людям, які потребують стороннього догляду. Як і раніше, із першого вересня цього року їм пенсію мали б приносити листоноші.

Щодо пенсій, то цікаву інформацію опублікував Пенсійний фонд України — дані про середній розмір пенсії на перше квітня цього року — після березневої індексації. Тож, за інформацією Пенсійного фонду, на цей час налічувалося 11 052 849 пенсіонерів. Середній розмір пенсії — 3 724,65 грн. Але середній розмір це, як середня температура по лікарні — хтось відійшов у вічність, а в когось 39,9. Фонд розшифрував цифри і стало добре видно, яким пенсіонерам немає потреби продовжувати ходити на роботу, щоб хоч якось звести кінці з кінцями. Очевидно, що їм не треба й добиратися із села до банкомата, бо живуть головно в містах. Наприклад, упродовж 2021-го середня пенсія судді зросла на понад 9 тис. грн і досягла 77,3 тис. грн. При цьому військові на заслуженому відпочинку в середньому отримують 5,6 тис. грн. За чотири місяці для них виплата зросла лише на 67 грн. Для тих, хто отримує пенсію за вислугою років, вона зросла на 197,95 грн, хто пішов на заслужений відпочинок через інвалідність — на 145,87 грн. Примітно, що соціальна пенсія чомусь зменшилася на 57 коп. Якщо на перше січня цього року вона в середньому становила 1786,06 грн, то на перше квітня — 1785,49 грн.

Інформація ПФУ.

Не радує пенсія й у нашій області, бо вона — найнижча в Україні. Якщо середня пенсійна виплата по країні становить 3,7 тис. грн, то в Тернопільській області — лише 2,8 тис. грн. У сусідній Львівській — 3,3 тис. грн, Хмельницькій — 3,1 тис. грн, Івано-Франківській — 3,1 тис. грн. Найбільше отримують кияни — 5,1 тис. грн., у Донецькій області — 4,8 тис. грн, Луганській — 4,5 тис. грн. Жителям Тернопільщини дивуватися із приводу малої пенсії не доводиться. Адже у нас упродовж останніх кількох десятиліть була найнижча офіційна зарплатня по країні. Тепер і пенсія найнижча.

Тіна Влад.