Якби хотів, то вже звільнив би: Зеленський сказав, від чого залежить відставка Баканова

Зеленський і Баканов. Архівне фото з сайту Президента України

Зміна керівництва Служби безпеки України, як і будь-якого іншого правоохоронного органу в державі, залежить від результатів їхньої інспекції.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив 27 червня в ході брифінгу з президенткою Молдови Майєю Санду в Києві, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Що стосується керівника Служби безпеки України: по-перше, якби я захотів його звільнити, я вже його звільнив би, а по-друге, у нас проходить інспекція всіх правоохоронних органів зараз. Саме через те, що 24 лютого відбулося повномасштабне вторгнення РФ на нашу землю”, – сказав Зеленський.

Як зазначив глава держави, "деякі представники тих чи інших правоохоронних органів кудись поділися, замість того, щоб бути на місці та захищати свою державу і народ".

"З різних причин. Усі ці причини – я їжджу областями і сам слухаю доповіді особисто. І тому зміна керівництва будь-якого правоохоронного органу, наголошую, будь-кого, залежить тільки від цього. Чим я й займаюся", - сказав він.

Зеленський також додав, що повністю підтримує реформу СБУ.

"Закон щодо реформи був проголосований у першому читанні. Щоправда, це було до війни. Війна вносить корективи. Ми продовжуватимемо (реформу – ІФ) на шляху до ЄС. Але я ще раз наголошую, ми проводимо реформи для себе, а не для Європейського Союзу", - зазначив президент.

"Реформ багато, планів багато. Думаю, навіть війна не зупинить нас від важливих кроків", – резюмував Володимир Зеленський.