Як виготовляють відбірний львівський шоколад: кондитери поділились секретами

фото: Суспільне Львів

Хоча й традиційне свято шоколаду, яке Львів святкує з 2008 року, цьогоріч скасували через карантинні обмеження, про цей солодкий продукт є нагода поговорити. Керівник бізнесу кондитерських виробів Роман Янович розповів, як створюється шоколад.

У попередні роки свято шоколаду львів’яни та гості міста святкували з фестивалями, солодкими ярмарками та скульптурами, виготовленими з шоколаду. Цьогоріч свято скасували через пандемію.

Процес виробництва шоколаду починається з відбору какао-бобів – їх збирають, чистять та смажать. Потім перетирають та отримують шоколадну масу, яка є основою шоколаду.

До шоколадної маси додають цукор та ваніль, потім вона відстоюється кілька днів. Далі її доводять до правильної структури та додають інгредієнти, після чого шоколад відливається у форми, охолоджується та пакується.

За словами керівника бізнесу кондитерських виробів Романа Яновича, слід звертати особливу увагу на інгредієнти, які розписані на упаковці.

“Інгрідієнти, які у списку перші – найважливіші, там має бути какао-порошок, кака-масло. Шоколад з дуже коротким складом не рекомендую купувати», – розповідає Роман Янович.

На львівській шоколадній фабриці, за 8 годин виготовляють 80 тисяч шоколадних плиток. Для цього задіюють 8 тонн шоколаду, пише Суспільне.