Як обрати якісний смартфон

Від операційної системи до акумулятора – на що варто звернути увагу при виборі смартфону?

Операційна система

Мабуть, в розмовах про вибір смартфона найчастіше сперечаються про операційні системи. Прихильники Android і iOS вже багато років марно доводять один одному, яка з цих ОС краще. Головна перевага Android в тому, що під її управлінням працюють сотні моделей – під будь-який бюджет і потреби. Якщо кошти обмежені, можете придбати дешевий смартфон з найпростішими характеристиками. А ось серед iPhone немає ні бюджетників, ні апаратів за середньою ціною. Всі смартфони на iOS можна сміливо віднести до преміального сегменту. Для заможних покупців обмежений вибір тільки спрощує покупку, але для інших це може бути істотним мінусом. Тепер про плюси смартфонів на iOS. Всі iPhone гарантовано отримують регулярні оновлення системи протягом декількох років з моменту релізу.

Весь цей час Apple оперативно усуває програмні проблеми і додає нові функції.

Що стосується Android-пристроїв, то більшість з них оновлюється з великою затримкою або зовсім не отримує оновлень. Програмні уразливості і недоробки на таких гаджетах залишаються без уваги. Тому перед покупкою будь-якого смартфона на Android варто зайти на сайт виробника і перевірити, до якої версії ОС його можна оновити. Чим свіжіша остання доступна йому версія, тим краще. 

Redmi Note 9 Pro – вибір багатьох сучасних користувачів, які оцінили переваги даного пристрою.

Інше достоїнство iOS – хороша оптимізація. ПО і залізо для iPhone розробляє одна компанія, тому два компонента відмінно взаємодіють один з одним. І ніякі сторонні виробники не втручаються в роботу iOS. Та й оскільки самих моделей iPhone не так багато, розробникам додатків зручніше оптимізувати код. З Android ситуація інша. Багато брендів змінюють цю ОС для своїх потреб: додають фірмову графічну оболонку, додатки і різні функції, які найчастіше зайві. Якщо виробник робить це неграмотно, страждають зручність і швидкість роботи. На щастя, подібне трапляється все рідше. До того ж є такі лінійки смартфонів, як Google Pixel, що працюють на чистій та немодифікованою версії Android.

Габарити і діагональ екрану

Звертати увагу на масу смартфона немає сенсу. Різниця, як правило, становить не більше 20-40 г, і це ніяк не впливає на зручність. Товщина смартфона зараз теж не має значення. Для більшості пристроїв цей параметр давно вже не перевищує сантиметра. Подальше сплющення конструкції несе більше шкоди, ніж користі, тому що неминуче призводить до зниження міцності.

Акумулятор

Найслабше місце будь-якого смартфона – це час автономної роботи. Пристрій з батареєю на 2 500-3 000 мА год, повністю заряджену вночі, при активному використанні ледь-ледь доживає до вечора. Якщо ви часто в роз’їздах, схильні забувати речі взагалі і зарядний пристрій зокрема або з тих чи інших причин більшу частину часу знаходитеся далеко від розетки, то беріть гаджет з акумулятором, ємність якого перевищує 3 000 мА год. У випадку з Android краще орієнтуватися на 4 000 мА год і вище.