Ядерна зброя РФ в анексованому Криму: генерал Кривонос назвав загрози для України і світу (Відео)

Росія має можливості розташувати в анексованому українському Криму ядерну зброю і це несе великі небезпеки як для України, так і для Європи.

Про це заступник секретаря РНБО України генерал Сергій Кривонос сказав в інтерв’ю “Апостроф Live“.

За словами Кривоноса, розташовувати ядерну зброю в окупованому Криму Росія може і на суші, і на морі, використавши принаймні 2 об’єкти, які були в Криму ще з радянських часів. Зараз армія РФ ці об’єкти розконсервувала.

"Один з об'єктів - це так звана "Феодосія-13", нині це село Краснокам'янка... Це колишнє 12 управління Міністерства оборони СРСР, яке відповідало якраз за ядерну зброю. Об'єкт був у використанні до 1996 року, а остання зброя звідти була вивезена у середині 1990-х років. Це величезний об’єкт, це понад 30 км тунелів розмірами, як у метрополітені, а в деяких моментах - значно більші... За нашою інформацією, після анексії Криму Росія почала проводити певні роботи на цих об'єктах. Другий об'єкт, який є на території Криму, - це Балаклава, де розташовані підводні човни РФ. Також там додатково, і це перевірена інформація, зроблені штольні для підводних човнів", - сказав Кривонос.

Заступник Секретаря РНБО України зазначив, що у цих сховищах Росія може зберігали ядерну зброю як тактичного рівня, так і стратегічного. Загрози для України і Європи пропорційні до еквіваленту ядерного боєприпасу.

"Якщо він тактичної дії, то одного боєприпаса буде достатньо, аби підірвати, наприклад, Київську гідроелектростанцію і створити величезну проблему для міста Києва. При підриві гідроелектростанцій той обсяг води, який зберігається у водосховищах, немов цунамі зноситиме усе на своєму шляху. Біля Києва висота першої хвилі буде від 18 до 21 метра залежно від наповненості водосховища", - пояснив Кривонос.

Генерал ЗСУ відзначив, що РНБО України наразі не має інформації, якого саме типу ядерні ракети російські військові вже могли доправити в Крим.

"Важко сказати, якого типу ядерні боєприпаси вони там розміщують, нового чи старого. Але все це створює велику небезпеку для будь-якої точки Європи", - констатував Сергій Кривонос.

Більше - у повній версії інтерв'ю заступника секретаря РНБО України генерала Сергія Кривоноса "Апостроф Live".