І не кажіть потім, що вас про це не попереджали: Олег Барна про небезпеку втрати державності

2_5354946940977022275Нещодавно я взяв участь у роботі комітету ВРУ з аграрних питань та земельних відносин. Розмова була гаряча й принципова. Переконаний, що саме принциповість українців і їх представників у парламенті має проявлятися особливо, коли питання стосується ринку землі, державності, суверенітету, захисту національних інтересів.

Земля створена Богом для нас усіх і належить нації, нашим нащадкам. А тому ані ви, ані ми не маємо права продавати те, що нам не належить, бо належить усьому народові. Не потрібно маніпулювати людьми й брехати їм про якусь боротьбу зі схемами в земельних відносинах, виправдовуючи продаж землі, стратегічних підприємств, що вам нав’язують іззовні, неукраїнський каганат, Росія, світові фінансові групи. Ухваліть закони та наведіть лад, щоби не допускати прихований продаж землі під виглядом оренди на 49 років, застави чи передачі в спадок, за заповітом випадковим людям, за договором емфітевзису, суборенди тощо… Наведіть порядок у Держгеокадастрі, у справедливому й доступному розподілі державних дотацій першочергово дрібним фермерам із розрахунку робочих місць на гектар землі. Ви добре знаєте, що українці будуть мати лишень можливість спродати землю, але не купити її. Бо проти арабського, китайського, ізраїльського чи навіть російського капіталу, їхніх дешевих або й безвідсоткових кредитів не буде конкурентний жоден українець чи український агрохолдинг. Селяни, дрібні фермери повинні стати основою сільської економіки, господарями на землі. Землю держава їм повинна надавати безкоштовно у користування (без права власності) на довгі роки із передачею нащадкам, але за умови їх реальної праці на цій землі на благо своєї родини, громади, створення робочих місць, для сплати податків і дотримання природоохоронних вимог. Навіщо їм викидати останню копійку для викупу землі, якщо, отримавши її безкоштовно, ці гроші вони вкладуть у розвиток свого фермерського господарства. А в тих, хто тепер є її власником, але не має можливості працювати на землі й хоче її продати, землю має викупити держава або громада за фіксованою ціною.

Якщо президент заявив, що земля є національним багатством, то національне багатство й повинно залишатися нації, народу й не продаватися, щоб стати власністю іншого народу, який має більше грошей. І якщо президент Володимир Зеленський «прив’язує» нашу бідність до відсутності ринку землі на прикладі бідних Північної Кореї, Конго, Венесуели, то нехай пояснить, чому є багатими Канада, Ізраїль, де майже 90 відсотків землі у державній власності. Не обманюйте себе і людей щодо законодавчого обмеження продажу землі іноземцям, бо будь-який юрист вам відповість, що жодного обмеження не може бути, що його легко обійти через фіктивні шлюби, отримання громадянства, спільні сільгосппідприємства, підставних осіб… Землю не вивезуть! І це правда, бо нас просто іноземці виживуть. І ніхто з них не буде вкладати гроші у розвиток села, доріг, шкіл.

Шляхом маніпуляцій, брехні, популізму і медіатехнологій до влади країни прийшли неукраїнський каганат і проросійські сили. Будьте державниками, а не будьте політиками! Не думайте «пропихати» закон про продаж землі чи робити референдуми з цього приводу, бо тоді ми змушені будемо зі зброєю захищати нашу землю від внутрішньої контри і колаборантів — неукраїнців чи запроданців так само, як ми зі зброєю захищали нашу землю від російського агресора. Пам’ятайте про долю зрадників і Чаушеску! Незалежно від партійних уподобань нам усім потрібно ставати на захист нашої землі». Екс-народний депутат звернувся і до української спільноти: «Ніхто не застрахований від помилок. Але потрібно мати гідність визнати цю помилку й негайно її виправляти. На превеликий жаль, помилку із продажем землі ВЖЕ НЕМОЖЛИВО БУДЕ ВИПРАВИТИ. А тому цього не можна допустити! І не кажіть потім, що вас про це не попереджали.