Хитрий план поляків? З одного боку вони закликають українців приїжджати на роботу, з іншого – принижують

1Останнім часом у Польщі критична ситуація з робочою силою. Тому польські роботодавці закликають уряд спростити засади працевлаштування іноземців.

Як наголошує експерт Союзу роботодавців Польщі Гжегож Токарський у коментарі Польському радіо, нові правила, які нещодано ввели, не спрощують приймання на роботу іноземців, а тимчасом потреба у них – величезна:

Польські роботодавці підготували рекомендації, які можуть спростити працевлаштування іноземців. Роботодавці, зокрема, пропонують розширити групу країн, громадяни яких можуть користуватися спрощеною процедурою працевлаштування у Польщі (нині, нагадаємо, це Білорусь, Молдова, Грузія, Росія, Вірменія та Україна).

Теза про те, що українці виконують у Польщі працю, яка не вимагає високих кваліфікацій належить до минулого. Щораз більше українських громадян працевлаштовується в освітній та медичній сферах. Поляки звикли до того, що українські працівники заповнюють кадрові прогалини у промисловій, будівельній галузях. Тепер вони вже частіше шукають серед українських громадян вчителів, медсестер чи доглядальників для літніх людей.

Утім поряд з цим поляки принижують українців вимогою повідомляти про те, чи вважають вони героєм Степана Бандеру, героїчною УПА. Мовляв, працюйте й мовчіть. Таким чином Польща вбиває для себе два зайці: отримує не тільки вправних працівників, а й таких, які змушені мовчати й під страхом депортації терпіти приниження, відрікаючись від своїх національних героїв. Так поляки, окрім усього, асимілюють, зокрема й частину українців, які не можуть протестувати проти свого становища й вимушені часто відмовлятися від своїх переконань.