Режим надзвичайної ситуації запроваджений в усій Україні: Кабмін на місяць посилив обмеження (Відео, Графіка)

ф2Режим надзвичайної ситуації через небезпеку поширення коронавірусу в Україні запроваджений на місяць і буде діяти до 24 квітня.

Таке рішення прийняв на своєму засіданні сьогодні Уряд України, повідомляють Міністерство охорони здоров’я України та Кабінет міністрів України.

Як повідомили у МОЗ, режим надзвичайної ситуації на території всієї України був ініційовний міністром охорони здоров’я України. Запровадження цього режиму дозволяє медикам посилити заходи боротьби з коронавірусом.

Зокрема, повідомляє МОЗ, Постанова Кабміну про запровадженян режиму надзвичайної ситуації на території України, передбачає, що заклади охорони здоров’я матимуть право здійснювати:
– обов’язкове медичне обстеження осіб, які мають симптоми COVID-19 або перебували в контакті з особами, яким встановлено діагноз COVID-19, якщо ці особи відмовляються від обстеження в добровільному порядку;
– обов’язкову госпіталізацію таких осіб;
– призначати карантин особам, яким встановлено діагноз COVID-19 та які ухиляються від лікування в добровільному порядку.

“Крім того, МОЗ має розробити та затвердити порядки обов’язкової госпіталізації осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19 та які ухиляються від лікування, обстеження та перебування на карантині (самоізоляції) в добровільному порядку, а також обов’язкової самоізоляції осіб, яким встановлено діагноз (або підозру) COVID-19, та їх контактних осіб”, – йдеться у роз’ясненні Міністерства охорони здоров’я України.

Охорону громадської безпеки і порядку на прилеглій території об’єктів, на яких проводяться заходи з обов’язкового обстеження, госпіталізації або карантину, будуть забезпечувати Національна поліція та Національна гвардія, додали у МОЗ.

Що означає режим надзвичайної ситуації, запроваджений Урядом на території України до 24 квітня, Кабінет міністрів показав у графіці, опублікованій на сторінці Уряду України у Фейсбук.

Повна версія засідання Кабінету міністрів України, на якому Уряд прийняв рішення про запровадження в Україні надзвичайної ситуації, – у відео Факти ICTV.

ф1