Шифер літав, як газети: кадри торнадо і його наслідків на Херсонщині (Відео)

Торнадо 27 вересня на Херсонщині. Фото – соцмережі

Внаслідок торнадо, що 27 вересня пройшовся Херсонщиною, в селищі міського типу Велика Олександрівка стихія знесла дахи з  240-ка будівель, включаючи школу.

Про такі наслідки стихії у селищі Велика Олександрівка повідомило ГУ ДСНСУ у Херсонській області.

“За результатами комісійного обстеження, встановлено, що всього частково пошкоджено покрівлі 239 приватних житлових будинків, ЗОШ №1 та будівлі АТ “Херсонгаз”. Продовжується ремонт місцевої газової мережі (без газопостачання залишається 904 абоненти). Пошкоджено лісових насаджень на площі 151 га”, – повідомили сьогодні вранці рятувальники про наслідки торнадо у Великій Олександрівці.

Як повідомив у Фейсбук фахівець Харківського регіонального центру метеорології Ігор Кибальчич, швидкість вітру під час цього торнадо складала 55-65 метрів на секунду.

“Судячи з руйнувань і відеозаписів очевидців, попередньо інтенсивність торнадо можна оцінити як EF-2 чи навіть слабкий EF-3 за шкалою Фуджіта (максимальна категорія для торнадо становить F5, – ред.)”, – написав метеоролог.

“У моїй хаті розбило вікно. Я вийшов подивитись, що сталось. Побачив, що шифер з покрівель літав, як газети”, – розповів про торнадо очевидець – мешканець селища Велика Олександрівка.

Зараз у селищі триває ліквідація наслідків стихії – відновлюють дахи 239-ти будівель та пошкоджений торнадо газогін.

Більше – у відео очевидців та у сюжеті Фактів ICTV про наслідки стихії і їх ліквідацію.