Гурти з РФ на фестивалі у Тернополі: влада міста і СБУ зреагували

Фото – сайт Тернопільської міськради

У Фестивалі” “Файне місто”, що відбудеться під Тернополем 28 липня – 1 серпня, анонсовані виступи чотирьох музичних гуртів із Росії.

“Склад учасників фестивалю “Файне місто” визначали організатори заходу. Тернопільська міська рада не є співорганізатором фестивалю «Файне місто». Законність участі іноземних учасників у заході мають встановити правоохоронні органи та Служба Безпеки України. Фестиваль «Файне місто» завжди об’єднував українців. Тому звернувся до організаторів фестивалю щодо неможливості участі гуртів з Росії”, – заявив міський голова Тернополя Сергій Надал.

Як повідомив сайт Тернопільської міськради, до влади міста звернулась націоналістична організація, яку непокоїть участь виконавців з Росії у фестивалі. Своєю чергою Тернопільська міськрада звернулась до організаторів фестивалю з закликом відмовитись від російських виконавців. Крім того, міськрада написала листа до СБУ, аби спецслужби перевірили запрошених на фестиваль громадян Росії.

Чотири гурти з Росії, виступи яких анонсовані на фестивалі "Файне місто", – це Louna, Anacondaz, "Порнофільми" та Wildways, які нещодавно виступали на фестивалі Atlas Weekend у Києві. Після виступу Anacondaz на окупованому півострові у 2017 році СБУ на три роки заборонила учасникам в'їжджати в Україну. Оскільки минулого року термін цієї заборони завершився, організатори фестивалю запросили гурт виступати в Тернопіль.

Як повідомляє "Українська правда", речник Управління СБУ в Тернопільській області Петро Королюк підтвердив отримання Службою безпеки листа від міської влади Тернополя. За його словами, СБУ уже перевіряє запрошених до участі у фестивалі учасників з РФ.

"В СБУ... кажуть, що ще до звернення міської ради Тернополя розпочали перевірку громадян Російської Федерації, яких організатори фестивалю планували запросити у Тернопіль. За словами Королюка, перевірка 21 громадянина Росії завершилася. Законних підстав для їх недопущення до участі у гастролях на даний час спецслужбою не виявлено. Перевірочні заходи стосовно ще 16 іноземців тривають", - пише видання.

"Вчора до нашого Управління звернулася міська рада з проханням провести додаткову перевірку учасників іноземних гуртів на предмет легітимності та законності їх перебування на території України. Вказане звернення прийнято до розгляду. Наші співробітники у межах своєї компетенції ретельно вивчать дане питання, про що письмово повідомлять Тернопільську міську раду. Зауважу, що Служба безпеки системно захищає національні інтереси і здійснює моніторинг інформаційного простору на предмет потенційних загроз. Ми на постійній основі взаємодіє із організаторами гастрольних заходів, що відбуваються за участі осіб, які є громадянами держави-агресора.

Співробітники СБУ перевіряють інформації про наявність або відсутність законних підстав для недопущення таких іноземців до участі у концертах, фестивалях тощо. Про результати перевірки Служба інформує організаторів заходів, і тільки після отримання позитивної відповіді СБУ вони мають право укладати угоди із виконавцями", - наголосив речник Управління СБУ у Тернопільській області Петро Королюк у коментарі УП.