Скандал “Укрексімбанку” з журналістами став кримінальним провадженням: всі подробиці (Відео)

Фото – скіншот з відео, знятого журналістами під час “інтерв’ю з главою “Укрексімбанку”

Неналежну поведінку голови державного “Укрексімбанку” з журналістами засудили не тільки в Україні, а й у США та Євросоюзі. За фактом  Нацполіція відкрила кримінальне провадження за статтею ККУ “перешкоджання журналістській діяльності”.

Як повідомляють Факти ICTV, причиною став конфлікт під час запису інтерв’ю журналістами програми “Схеми”. 4 жовтня журналісти прийшли в банк на заздалегідь погоджену розмову із Євгеном Мецгером. Коли запитання перестали подобатись голові правління банку, він наказав охоронці видалити з відеокамери все записане журналістами. У результаті журналісти звернулись із заявою до правоохоронних органів. Поліція відкрила кримінальне провадження, до якого долучений запис протиправних дій керівництва державного банку.

"За заявою журналістів кримінальне провадження за фактом перешкоджання журналістській діяльності було розпочате ще того ж дня - у понеділок, 4 жовтня. Впевнений, що розслідування не забере багато часу. І вже після отримання результатів необхідних експертиз правопорушникам буде оголошено погоджені прокуратурою підозри", - повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

Голова правління "Укрексімбанку" Євген Мецгер заявив, що склав повноваження на час розслідування. Свою поведінку визнав неправильною.

На скандал відреагували не тільки на рівні журналістської спільноти та Офісу Президента України. Від наступу на свободу слова Україну застерегли і в Євросоюзі, і в США.

Більше подробиць - у сюжеті Фактів ICTV