Хуг заговорив про загострення ситуації на Донбасі

262061

Заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Олександр Хуг не виключає новий спалаху ескалації конфлікту на Донбасі, яке може статися через не відведене важке озброєння. Про це він заявив в інтерв’ю виданню “Радіо Свобода“.

“Нових спалахів насильства виключати не можна в нинішній ситуації, хіба би щось кардинально змінилося в нинішньому накопиченні важкого озброєння поблизу лінії зіткнення. Ми знаємо, що це зброя там і далі присутня і поки це триває, нова ескалація конфлікту залишається ймовірною. Це може статися в будь-який день”, – заявив Олександр Хуг.

Читайте також: Бойовики тренуються розстрілювати своїх дезертирів

Він також зазначив, що відновлення бойових дій провокує і зближення позицій протиборчих сторін. “Нинішня непередбачуваність якраз і викликана надмірною близькістю між позиціями і присутністю важкого озброєння. Збільшення кількості і тривалості боїв останні 4-8 тижнів як раз і є наслідком такої ситуації”, – зазначив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

При цьому він зазначив, що у разі чергового спалаху конфлікту на Донбасі, не виключено, що воно може бути значно сильним, ніж та, яке сталося у Авдіївці.