Художник Сергій Коляда: найбільша вада українців – жлобізм (Фото)

Сергій Коляда
Сергій Коляда

Відомий художник-«ручкіст», співзасновник групи «Союз Вольних Художників» Сергій  Коляда  вважає найбільшою вадою українців жлобізм і  намагається у своїх роботах показати цю суспільну проблему. Автор використовує унікальну техніку – малює  кульковою ручкою. Більшість робіт художника вже за кордоном, були виставки у США та Нідерландах. Сам художник позиціонує свою творчість як дзеркало української дійсності, такий собі «соціальний арт».

Він намагається показати суспільні хвороби, такі як бідність, проституція, наркоманія, використовуючи при цьому гротеск та контрасти. Як протиставлення, показує світ людей, які заробляють на соціальних хворобах, бідності й рабській психології українського загалу.

«Ці питання і соціальні контрасти дуже мене вразили, коли я приїхав до Києва з південно-східної провінції України (міста Бердянськ) у 1997-му році. На той час у нашому маленькому містечку таких вражаючих контрастів ще не було. Після навчання на філологічному факультеті та читання української літератури, я зрозумів, що негаразди, змальовані нашими геніями декілька десятків років тому, нікуди не поділися. Український народ так само залишається бідним і пригніченим, як було і за часів Шевченка», - ділиться думками Сергій Коляда в одному з інтерв’ю.

Одна з провідних тем творчості - еміграція українців та їх життя за кордоном. Автор часто використовує образ Катерини Шевченка, прагнучи показати тяжку долю української жінки, яка для митця є уособленням самої України.

Ще одна тема - так звана гоп-культура. Це світ гопників і кримінальних елементів, яких зараз наймають у ряди «тітушок». Про цей світ Сергій Коляда каже знає з особистого досвіду, ще коли навчався в Запоріжжі у 90-их роках.

На запитання, як українцям боротися з соціальними вадами і жлобізмом, художник відповідає: треба обов’язково викривати ці явища, треба показувати їх. Жлобізм іде з нижніх верств суспільства до верхівки, тобто до можновладців. А останні, у свою чергу, роблять все, щоб він процвітав. Створюють розважальні шоу на телебаченні, пропагують алкоголізм, ведуть політику одурманення і тому подібне.

«Мій патріотизм йде від спраги правди. Треба сміливо її показувати. Мене часто запитують, особливо іноземці, - чи я не боюся це робити?  Але правду показували Шевченко, Франко, Леся Українка. Я так само намагаюся показати правду. Звичайно, використовуючи свої методи, своє бачення. Часто це і гіперболізація й постмодерна естетика. Я вірю, що правда на картинах дає глядачам привід задуматися над собою і свою країною», - вважає митець.

За матеріалами  http://www.gurt.org.ua

Фото та зображення: http://kolyada.com