Художник із Чернівців презентував у Тернополі роботи, створені з поліетилену (Відео, Фото)

чХудожник Андрій Пілат — людина неординарна. Це проявляється не тільки в його роботах, написаних маркерами, а й у його новаторських  підходах до створення картин. Він — recycle-митець, той, хто творить свої роботи з матеріалів, які зазвичай люди викидають: із пласти ку й поліетилену.

У Тернополі художник демонструє «Виставку номер три» — останню серію робіт, виготовлених із поліетилену на полотні. Виставка діятиме в «Бункермуз» до 14 березня.

— Я хочу показати людству, як далеко воно зайшло, якщо відходи стали творчістю, — каже Андрій Пілат

На виставці відвідувачі можуть побачити сім картин, одна з яких — триптих. Автор каже, що, створюючи ці роботи, повністю віддався почуттям і переживанням, «вимкнувши розум».

– Я не думаю про зміст, ідею, композицію, форму… просто роблю. Вірю в працю і любов. Моя творчість – це багато праці й любові.

За його словами, ці картини творив із поліетиленових пакетів, вкриваючи пакети візерунками з обличь та рук, які малював акриловим маркером.

1

– У мене ці картини асоціюються із сумом і тривогою. Це можна побачити у темному тлі картин і у великій кількості обличь та рук, які там. Коли писав їх – відчував якусь тривогу, тому її вони й показують.

Художник розповів, що дуже переймається забрудненням планети та пропагує переробку відходів. Пластик та поліетилен зазвичай використовує через багатство кольорів та легкість в обробці: матеріал прикріпляє до полотна, нагріваючи феном чи праскою.

2

– Усе почалося з того, що я просто хотів відпочити біля річки. Побачив, що там брудно. Почав прибирати. Хотів здати відходи на переробку, а потім народилась ця ідея. Пластик і поліетилен збираю сам, або викупляю у бомжів за бутерброди. Мені з дитинства подобалось мистецтво: спочатку графіті й хіп-хоп культура, потім довго малював гори. Набридло. Почав робити ось таке. Зараз лише дві роботи з цієї виставки ще не продано. Самому дивно, чому таке купують (сміється. — Авт.).

3

– Я вірю в переробку. Але переробка сама по собі не розв’яже проблему забруднення. От уявіть, якби весь Тернопіль просто відмовився від пластику і поліетилену на місяць – виробники б зрозуміли, що треба щось змінювати. Є попит – я пропозиція. А якщо попиту не буде…

4

Андрій Пілат розповів, що планує зробити також виставку інсталяцій з пластику.

– Думаю, це будуть фігури людей, виготовлені з пластику. Десь навесні, коли їх можна буде поставити на вулиці як перфоманс.

Ольга Литвинюк.

Відео UA. Тернопіль.