Губернатор позачергово скликає комісію: масштаб збитків від негоди на Тернопіллі вражає (Відео)

На шкільних партах - скло від вікон
На шкільних партах – скло від вікон

14-15 серпня Тернопільщиною прокотились шквали з дощами і градом. Спершу було відомо про те, що постраждали два райони Тернопілля, та коли почала надходити  інформація зі щоразу більшої кількості місць, стало зрозуміло: масштаби стихійного лиха чималі і збитки від них порахувати вдасться не одразу.

Так, за інформацією Управління ДСНСУ в Тернопільській області, перелік пошкодженого сильнем дощем, градом і вітром лише в Зборівському районі вражає:

– с. Присівці: градом пошкоджено житловий сектор, у 144 дворах знищено шиферне покриття – 5123 листи.

- м. Зборів: пошкоджено 22 автомобілі, в будівлі військкомату пошкоджено 14 вікон і 15 листів шиферу, в будівлі РДА - 9 вікон, архівний відділ РДА -7 вікон, 4 листи шиферу, центр зайнятості - 70 листів шиферу, фінансове управління - 60 листів шиферу, Зборівський коледж - 632 листи шиферу, 99 вікон, управління праці та соціального захисту населення - шиферне покриття на площі 250 м. кв., районний будинок культури - 12 листів шиферу, у 2 житлових будинках - 60 листів шиферу, 7 вікон, управління юстиції -10 листів шиферу, центральна районна лікарня- 7 вікон.

- с. Вертела: один автомобіль,  будинок культури - 10 листів шиферу, в приватному секторі - 400 листів шиферу, 5 вікон.

- с. Озерна: школа - 66 вікон, 3 євровікна, 10 листів шиферу, 1 двері, будинок культури - 30 листів шиферу, 2

Розтрощені стихією вікна школи вже взялися лагодити
Розтрощені стихією вікна школи вже взялися лагодити

вікна, сільська рада - 3 вікна.

- с. Висипівці: школа - 100 листів шиферу, будинок культури - 60 листів шиферу.

- с.Городище: приватний сектор - 1683 листи шиферу, 131 м.кв. скла, 80 дворів.

15 серпня постраждалі внаслідок негоди населені пункти відвідав голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк та начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області полковник служби цивільного захисту Віктор Маслей. Вони зустрічались із керівниками об’єктів, що зазнали збитків, та жителями населених пунктів, які найбільш постраждали від стихії.

Голова Тернопільської облдержадміністрації доручив створити міжвідомчу комісію та провести у найкоротші строки обстеження постраждалих територій, аби уточнити суми завданих збитків, а також 19 серпня провести позачергове засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, на якому прийняти ефективні рішення для подолання наслідків негоди.

Джерело відео - сайт Управління ДСНСУ в Тернопільській області.