Хто роз’єднує українців, – відповідатиме перед Богом, – єпископ

гудзГосподь, щоб промовити до людського роду, став людиною. Він умалив себе, став поруч, став поміж. Жив і працював серед людей.

Про це сказав Єпископ Паризької єпархії Української греко-католицької церкви, президент Українського католицького університету Борис Ґудзяк поділився з DW. За його словами це дуже гарно висловив папа Франциск, закликаючи єпископів і священиків до солідарності з народом: пастир має мати запах своїх овець. Папа каже, що він воліє Церкву, яка, можливо, трохи забруднена, трохи покалічена, але з людьми, аніж абстрактна і далека від людей.

Сьогодні в Україні сотні тисяч, а то й мільйони, проводять дні, тижні, навіть місяці, на майданах. Вони потребують душпастирської опіки, духовного проводу і солідарності. Сьогодні майдани України – це святилища правди, радості і миру, а тому Церква покликана там служити своєю присутністю, словом, прощенням та благословенням.

УГКЦ не є ні за, ні проти жодного кандидата, жодної партії. Церква проголошує Євангеліє для того, щоб її члени, люди доброї волі, громадяни могли розуміти, за якими критеріями їм слід робити рішення під час виборів, думати, висловлюватися, діяти і брати участь в суспільних, громадських, а також політичних процесах. strong