Хто і як у Раді голосував за прийняття Держбюджету-2015

5c16c94761008305172d751032_319e0451Одноголосно «ЗА» прийняття «злиденного держбюджету» проголосували депутати із Народного фронту та Радикальної партії Ляшка. Народні обранці від БПП «не зрозуміли» за що голосувати. А «Самопоміч» взагалі влаштувала свого роду «бойкот» головному документу країни. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив нардеп від Фронту змін Антон Геращенко.

Далеко не ідеальний, точніше не допрацьований, бюджет країни на наступний рік все ж прийняли сьогодні уночі 29 грудня. Проголосували за 233 депутати із 302 голосів задекларованих напередодні коаліцією “Європейська Україна”.

«Бюджет з поправками погодженими в останній момент, бюджет про голосування з порушеннями регламенту, порушення якого стало вже українською традицією», – резюмує Геращенко.

Геращенко вирішив показати загалу, як голосували представники політичних партій. Відтак, за словами Геращенка, у повному складі «ЗА» голосували фракції Народного Фронту і Радикальної партії Ляшка.

У блоці Порошенко, попри заклик підтримати бюджет Президента і лідера фракції Юрія Луценка, за прийняття бюджету проголосувало 3/4 фракції.

«Самопоміч» взагалі проігнорувала прийняття законопроекту, тут «ЗА» – менша частина фракції. Солідарними із «Самопоміччю» були народні обранці із Блоку Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, депутати затвердили проект Держбюджету на 2015 рік. 233 голоси «за» – депутати проголосували за законопроект. Народним обранцям довелось голосувати за «кота у мішку». Переважна більшість були проти того, що їм не надали документу із поправками внесеними прем’єр-міністром Арсенієм Яценюком. Він, зокрема назвав «відредаговані» цифри у документі.

“Безпосередньо 80 млрд. грн. буде виділено на безпеку і оборону, додатково – 1,8 млрд., які ми будемо виплачувати всім мобілізованим, які будуть призвані до лав ЗСУ, додатково до цієї цифри додаються 2,9 млрд. – на інші органи та структури з оборони країни, 6 млрд. державних гарантій “Украоборонпрому” на придбання військової техніки. Загальний осяг видатків – 90 млрд. грн”, – пояснив Яценюк.

Також для Києва передбачена субвенція у розмірі 1,9 млрд. грн. при внесенні змін до бюджету до 15 лютого. У державному бюджеті на 2015 рік також передбачено капітальні вкладення в розмірі 1 млрд грн.