Хто і коли залишиться без світла у “Тернопільобленерго” передбачити не можуть (Відео)

svichechkaПоставитися з розумінням до вимкнень електроенергії просять споживачів у «Тернопільобленерго».

Вимикають світло всюди. Тернопільщина – не виняток. Дефіцит електричної потужності стосується всієї України, а тому за графіками аварійних вимкнень електроенергії країна житиме до спеціального розпорядження «Укренерго».

Читайте також. Вас попереджали: на Тернопіллі ввели в дію графіки аварійних вимкнень споживачів

Поки що людям необхідно пам’ятати про це, виходячи з дому, і, за можливості, економити електроенергію. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Відлік годин без світла для частини мешканців Новосілки Підволочиського району почався вчора, телефоном розповідає одна з місцевих, молода мама Мар’яна Лаврененко.

- Я вчора вранці повела малу в садок, прийшла, а світла нема… Вимкнули десь о 9 годині, а ввімкнули  майже о 12-й… Думала, що світло вже буде, але через годину вони знову вимкнули. З’явилася електрика десь о 6-й. Від 18 год. до 20-ї було світло, а тоді – знову не стало. Ми лягли спати, а серед ночі я пробудилася, бо телевізор ввімкнувся. Була вже десь 12 година, – розповідає жінка.

Читайте також. Тернопілля: точно не відключатимуть від електрики лише промислові підприємства (Відео)

Від вимкнень електроенергії нині не застрахований ніхто, кажуть у “Тернопільобленерго”. Від 1 грудня у Тернопільській області, як і в Україні загалом, через дефіцит потужності в Об’єднаній енергосистемі ввели в дію графіки аварійних вимкнень електроенергії.

- Це - не забаганка обленерго чи уряду, а необхідність, - пояснює головний інженер підриємства Степан Бартків. Новосілка потрапила під одну із черг аварійних вимкнень...

Фахівці кажуть, намагаються робити це не довше, ніж на 2 години, але якщо ситуація не покращується, то одну чергу вмикають, а іншу – відмикають. При цьому передбачити хто і коли залишиться без світла – не можуть.

Вказівка вимкнути електроенергію надходить від диспетчера центральної диспетчерської служби Південно-Західної енергосистеми. Вказані черги обленерго повинно вимкнути протягом 10-15 хвилин. Тому людей просять, виходячи з дому, пам’ятати про це, поставитися до ситуації з розумінням і за можливості обмежувати споживання електроенергії.