Грибники із Рівненщини знайшли у лісі гранати часів Другої світової війни

фото: ДСНС

Пішли по гриби, а натрапили на небезпечну знахідку. Такі результати “тихого полювання” у жителів двох районів Рівненщини. Замість грибів люди знайшли у лісі гранати часів Другої світової війни. Боєприпаси знешкодили спеціалісти ДСНС, – інформують у пресслужбі. І додали: такі знахідки – не рідкість.

Першу гранату РПГ-40 знайшли у лісі біля села П’яннє Млинівського району. Іншу ручну гранату РГД-33 – у лісовому масиві поблизу села Уїздці Здолбунівського району, пише Суспільне.

“Обидві гранати знайдено по обіді. Чоловіки відразу зателефонували до Служби порятунку та повідомили про знахідки. Ніхто не постраждав. Боєприпаси були в бойовому стані, радіус ураження у разі детонування – орієнтовно 25 метрів”, – каже Дмитро Мельник.

З початку 2020 року піротехніки Рівненщини знищили 2845 вибухових предметів часів Першої та Другої світових воєн. Найбільше гранат та вибухонебезпечних пристроїв знаходять у Рівненському районі.

Найчастіше повідомлення на лінії 101 та 102 про вибухонебезпечні знахідки надходять під час весняно-польових робіт або осінніх сільськогосподарських робіт.

“Коли громадяни працюють на власних присадибних ділянках або полях, коли залучають техніку, орють землю, копають картоплю або збирають її, власне, тоді і знаходять дуже багато боєприпасів. Через багато років земля їх виштовхує на поверхню, відповідно, людина копає город буквально за сантиметрів 40, навіть сантиметрів 30, вона знаходить металевий предмет”, – розповідають в ДСНС в області.