“Грудне молоко є першою їжею немовляти та незамінними ліками”, – каже тернопільський неонатолог

unnamed“Вигодовування грудьми – переможний гол на користь життя!” – з 1 серпня стартує Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

На Тернопільщині з 1 до 7 серпня відбудеться ряд заходів під час Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування в рамках Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, ініційованого МОЗом на виконання  наказу МОЗ України від  28.10.2011 р. за №715 “Про подальше впровадження Розширеної Ініціативи “Лікарня, доброзичлива до дитини”.

Читайте також. “Як народити і бути щасливою” – тиждень грудного вигодовування у Тернополі

Про це ІА «7 Днів-Україна» повідомила прес-керівник департаменту охорони здоров’я ОДА Світлана Гуменна.

Передбачені «круглі столи» під назвою “Стан впровадження Розширеної Ініціативи “Лікарня доброзичлива до дитини”; “Заходи по захисту, заохочуванню та підтримці грудного вигодовування, як метод досягнення Цілей Тисячоліття” та “Роль закладів охорони здоров’я в підтримці грудного вигодовування: антенатальний нагляд, підтримка під час пологів і післяпологовий догляд, який сприяє оптимальному природному вигодовуванню”. Їх проведуть у лікувально-профілактичних закладах Тернопільщини, що надають медичну допомогу матерям та дітям. Відбудуться також семінари з питань підтримки грудного вигодовування.

Читайте також. Шок: більше чверті тих, хто прийшов тест на гепатит, отримав позитивний результат (Фото)

– Грудне молоко є першою їжею немовляти та незамінними ліками при застуді, – говорить неонатолог, головний позаштатний дитячий спеціаліст з грудного вигодовування, завідуюча відділенням патології КУТОР “Тернопільська обласна комунальна клінічна дитяча лікарня” Зоряна Король. – Грудне вигодовування сприяє зниженню дитячої смертності та покращує психологічний стан матерів.

Він додав, що у дитятка, яке перебуває на грудному вигодовуванні,  імунітет набагато вищий, розвивається хороша пам’ять, здатність до навчання тощо. Тобто переваги у грудному вигодовуванні значні і переважаючі, тому теперішнім та й майбутнім матерям, якщо у них немає протипоказань, це слід брати до уваги.

Довідково. У природі немає подібного досконалого продукту, в якому б у найкращому співвідношенні містилося близько 100 корисних для організму речовин. А це – більш як 20 амінокислот, близько 25 жирних кислот, 30 видів мінеральних солей, комплекс ферментів, гормонів і вітамінів, необ­хідних для повноцінного обміну речовин. Жири молока містять дефіцитну архідонову кислоту і білково-лецитиновий комплекс, що зустрічається тільки в цьому продукті. А ще – особливе значення має кальцій, що ідеально засвоюється.