Грошима з казни Тернопілля цього року треба розпоряджатися особливо економно (Відео)

P6170064-n70-річчя депортації українського населення з Лемківщини, Надсяння, Холмщини цього року відзначатимуть у Тернопільській області.

Читайте також. Тернопільська облрада просить ввести на Луганщині та Донеччині воєнний стан (Відео)

Тож Тернопільська обласна адміністрація до 1 липня має розробити та подати на затвердження Тернопільської обласної ради проекти складу організаційного комітету та плану заходів із відзначення трагічної дати – 70 років від початку виселення українського населення з території Польщі в 1944-1946, 1951 рр. Гроші на ці урочистості пообіцяли знайти. Хоча із ними цього року – особливо сутужно. На допомогу з Києва розраховувати варто помірковано.

Серед найважливіших питань на сесії були бюджетні. Доповідав Степан Скибиляк  - начальник департаменту фінансів облдержадміністрації. Він розповів про виконання обласного бюджету за І квартал 2014 року. Оскільки область тоді була без бюджету, то розрахунки йшли на базі даних за попередній рік. Не надто багато із об’єктивних причин було й доходів. Однак останнім часом тенденції почали фахівців тішити.

Читайте також. Тимчасово погасили конфлікт: лише облавтодор отримає гроші з обласного бюджету на ремонт доріг (Відео)

- Так, за весь перший квартал надійшло 354 тисячі податку від першої реєстрації авто, але вже зараз сума сягнула 1 млн 200 тисяч, - каже він. – Динаміка йде на покращення. Чи зберемо ми заплановані 9 млн 700 тис., які треба віддати на ремонти доріг, зараз сказати важко.

Тож наразі виконання бюджету – на рівні 101,3%. Субвенцій за І квартал отримали – 16,7 млн грн: із них 3 млн – на дороги, а 13,7 – на компенсацію підвищення тарифів. Обласні програми фактично не фінансували. Гроші пішли лише на утримання установ, зокрема Школи мистецтв.

- Майже 88% власних доходів Тернопілля – із податку на доходи фізичних осіб, - додає Степан Скибиляк. – Ми робили аналіз по 50 найактивніших підприємствах-платниках краю, то 30 із них – із бюджетної сфери. Адже виробництва на Тернопіллі майже немає.

Під час розгляду питання про внесення змін до обласного бюджету на 2014 рік дискусій уже не було. Власне, депутатський корпус підтримав обидва рішення, а також звіт постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань бюджету. Обранці краян вирішили, що слухати Олександра Стадника – зайве.

До речі, сесія того дня підбила підсумки щорічного обласного конкурсу “Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку” за 2013 рік. У першій категорії переможцем стало місто Теребовля (голова – Сергій Поперечний), друге місце – у Вишнівця (голова – Ростислав Баюрський), третє – у Підволочиська (Віталій Дацко). У другій категорії друге місце посіла Гнилицька сільська рада (голова – Ілько Стахурський). Решти переможців у цій категорії не визначали.