Гроші на розвиток у 2014-му отримають лише дві лікарні Тернопілля

Скибиляк-n

Про те, що потрібно медицині Тернопілля, йшлося днями на засіданні постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства.

Обговорювали там кошторис галузі охорони здоров’я на 2014 рік. Не всі цифри бюджету фахівців задовольнили. Але…

Читайте також. Сімейні лікарі у Тернополі їздитимуть до хворих на “Рено” та “Ниві” (Фото, Відео)

Винести на розгляд сесії Тернопільської обласної ради питання “Про проект обласного бюджету на 2014 рік” рекомендувала постійна комісія Тернопільської обласної ради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства, повідомляє сайт обласної ради. Також учасники зібрання вирішили: схвалити проект рішення обласної ради “Про обласний бюджет на 2014 рік» у частині галузі охорони здоров’я Тернопільської області та направити пропозиції, висловлені в ході обговорення означених питань, на розгляд постійної комісії Тернопільської обласної ради з питань бюджету з подальшим його ухваленням на сесії.

Читайте також. Усього 13 тисяч євро – і Максимко з Тернополя буде здоровим (Відео)

Чиновники апелювали тим, що фінансування медичної галузі Тернопілля загалом зросло протягом останнього року. Так, приміром, як каже директор департаменту фінансів обладміністрації Степан Скибиляк, бюджет розвитку становить 699,9 тис. Однак ця сума розрахована лише для двох установ. Зокрема, комунальної установи Тернопільської обласної ради “Тернопільський обласний протитуберкульозний диспансер” для виготовлення проектно-кошторисної документації відділення мультирезистентного туберкульозу (350 тис. грн). Інший заклад – комунальна установа Тернопільської обласної ради “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”. Їй дадуть гроші для завершення введення в екплуатацію диспечерської служби та серверної (340 тис. грн).

Читайте також. За неякісні харчі на Тернопіллі покарали 56 посадовців (Фото)

Із проханням щодо виділення коштів на вирішення проблеми щодо очисних споруд у Микулинецькій обласній комунальній фізіотерапевтичній лікарні реабілітації звернувся головний лікар закладу Зіновій Ясеник. За його словами, на це потрібно 2,5 млн грн, враховуючи, що уже готова проектно-кошторисна документація та оголосили тендер на виконання робіт. Власне, адміністрація Микулинецької лікарні реабілітації може вкласти частину коштів в розмірі мільйона. Однак самотужки фінансово завершити справу не під силу. На це відреагував директор департаменту охорони здоров’я ОДА Руслан Мостовий, запевнивши, що “питання буде відкориговане і вирішене”.

Довідково. Загалом на галузь охорони здоров’я Тернопілля цьогоріч виділили 447 млн 138 тис. грн, що на 27 млн 90 тис. грн більше, ніж минулоріч. З них на екстрену – 9,3 мільйона, враховуючи видатки на оплату праці, на медикаменти для швидкої допомоги – 7 млн 641 тис. грн.