“Гроші ходитимуть за школярем” – за таким принципом відбуватиметься освітній процес

Олексій Гончарук
Олексій Гончарук

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук заявив, що зарплата вчителя має напряму залежати від кількості учнів у класі. Про це повідомляє портал Освіта.

“Ситуацію, коли через  неефективний розподіл державних субвенцій місцевою владою вчителі та лікарі не отримують заробітну плату, вважаю неприйнятною. Тому в 2020 році почне працювати принцип “гроші ходять за школярем”. Це означає, що кількість учнів у школах буде враховуватися при розрахунку зарплати вчителів”, – наводить слова Гончарука портал “Освіта”.
Також він зазначив, що після застосування принципу «гроші ходять за школярем» не виникатимуть ситуації, коли розраховується менша ніж насправді кількість учнів, а вчитель недоотримує чесно зароблені гроші.

Як повідомляли ІА “7Днів” раніше, Гончарук заявив, що обіцяного підвищення зарплат для вчителів не буде.  Також у Кабміні розповіли,що мінімальний оклад вчителя підвищать до 4 прожиткових мінімумів з 2023. Тим часом Зеленський доручив Кабміну негайно вирішити питання із затримкою зарплат вчителів і лікарів.